Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym? Sprawdź jak się przygotować

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym? Sprawdź jak się przygotować

 

Za jędrną i elastyczną skórę na twarzy odpowiada w dużej mierze kwas hialuronowy, który jest naturalnie występującą w organizmie substancją. Niestety wraz z wiekiem jest go w skórze coraz mniej, ale dzięki specjalnym zabiegom kosmetycznym można z powodzeniem go uzupełnić i tym samym zmniejszyć widoczność zmarszczek, bruzd, nawilżyć i ujędrnić cerę. Jak przygotować się do takiego zabiegu?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – na czym polega?

Kwas hialuronowy ma postać elastycznego i plastycznego żelu, który wprowadzany jest pod skórę za pomocą specjalnych igieł. Dzięki temu wypełnia on te miejsca, w których wraz z wiekiem pojawiły się zmarszczki i bruzdy. Dzięki temu, że ma on właściwości wiążące wodę, bruzdy i zmarszczki stają się pełniejsze i tym samym mniej widoczne, skóra jędrniejsza, a owal wyraźniej zarysowany.

W medycynie estetycznej stosuje się dwa jego rodzaje: usieciowany oraz nieusieciowany. Do wypełnienia zmarszczek stosuje się ten pierwszy wariant i w zależności od stopnia jego usieciowania efekty jego zastosowania mogą utrzymywać się od 6 do 18 miesięcy. Kwas nieusieciowany stosuje się w celu nawilżenia i ujędrnienia, a efekty utrzymują się do miesiąca. Różnią się również ceną – w celu skorzystania z zabiegu można zdecydować się na pożyczki online.

Czy do zabiegu wypełniania zmarszczek trzeba się przygotować?

Zabieg powinien zostać wykonany przez lekarza w gabinecie medycyny estetycznej, dzięki temu mamy gwarancję, że zostanie on przeprowadzony prawidłowo, a do zabiegu zostanie użyty certyfikowany kwas hialuronowy dobrej jakości. Jeśli więc decydujesz się na niego – nie szukaj oszczędności, ale postaw na jakość, nawet jeśli konieczne jest wzięcie pożyczki online – dzięki temu efekty na pewno będą satysfakcjonujące.

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań – wystarczy być zdrowym, a kilka dni przed należy wypijać więcej wody. Jeśli przyjmujesz tabletki rozrzedzające krew, to należy je odstawić na 48 godzin przez zabiegiem.

Istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Są to między innymi infekcje, ogólny zły stan zdrowia, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne w fazie aktywnej, uczulenie na składniki preparatu, a także ciąża i okres laktacji.

Co można poprawić zabiegiem z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy najczęściej stosuje się w celu wypełnienia zmarszczek wokół ust czy oczu, a także bruzd nosowo-wargowych, opadających kącików ust, modelowania i powiększania ust, brody i kości policzkowych, głębokich zmarszczek na szyi i dekolcie, a nawet wiotkiej skóry na grzbietach rąk. Z jego pomocą eliminuje się cienie pod oczami, nawilża i ujędrnia skórę. Jest więc także wskazany w przypadku zmęczonej, suchej i wiotkiej cery.

Zdecydowanie jest to inwestycja, która przynosi oczekiwane efekty widoczne już na pierwszy rzut oka. Zależnie od rodzaju zabiegu i kwasu hialuronowego mogą się one utrzymywać nawet 18 miesięcy. Bezpośrednio po nim może pojawić się niewielka opuchlizna, która jednak znika po kilku dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.