Wskazówki dotyczące infekcji drożdżami, o których musisz pamiętać

Radzenie sobie z infekcjami drożdżowymi często może być trochę krępujące.

Niektóre kobiety wstydzą się nawet iść do lekarza.

Zawsze wykonuj czynności związane ze świeżą odzieżą, która pomoże utrzymać suchą i chłodną skórę i może zapobiec infekcji drożdży w przyszłości.

Nie chcesz opóźniać i pozwolić, aby infekcja się pogorszyła.

Spróbuj jeść więcej jogurtu, jeśli ciągle masz infekcje drożdżowe. Jogurt zawiera dobre bakterie i kultury, które mogą przynieść twoją florę pochwy. Możesz zachować zdrowie, spożywając codziennie jogurt.

Dodaj 2 szklanki octu jabłkowego do ciepłej kąpieli w nocy. Ocet pomaga w wyrównaniu poziomów pH i utrzymuje wzrost do minimum. Nie spędzaj jednak zbyt długo godzin w wannie. Możesz również ubrać 3 łyżkami octu jabłkowego i jedną litrową wodą, jeśli wolisz.

Zadbaj o odpowiedni sen. Twój układ odpornościowy jest najlepszą obroną przed infekcją. Brak odpowiedniej ilości snu sprawi, że będziesz bardziej podatny na infekcje drożdżakowe. Postaraj się odciąć kofeinę po obiedzie i unikaj ćwiczeń lub picia kofeiny przed snem, aby uzyskać dobry sen.

Jedzenie dużej ilości produktów o wysokiej zawartości cukru, które są zbyt bogate w twój system. Jeśli spożywasz dużo produktów bogatych w cukier, zamień nasycone cukrem przekąski z owocami i warzywami w połączeniu z orzechami.

Nie używaj żadnych produktów o zapachu w pochwie lub wokół niej.

Substancje chemiczne stosowane do nadawania zapachom tych produktów mogą wpływać na pH Twojej pochwy. Może to powodować uczucie suchości i suchości. Stwarza to środowisko, w którym drożdżowe środowisko szczęśliwe. Szukaj produktów, które nie mają angina, i pamiętaj o paleniu lub dyskomforcie podczas korzystania z któregokolwiek z tych produktów.

Bądź proaktywny w zapobieganiu infekcji drożdży podczas przyjmowania antybiotyków. Antybiotyki zabijają dobre bakterie w twoim systemie, ale mogą również redukować zdrowe. Potrzebujesz tych naturalnych bakterii, które mogą walczyć z infekcjami drożdży.

Uważaj na skaleczenia lub zadrapania. Każde zadrapanie lub zadrapanie pochwy może zwiększyć ryzyko infekcji drożdżakami. Stosunki seksualne i tampony mogą być przyczyną tego rodzaju otarć. Zachowaj ostrożność w obu działaniach. Unikaj szorstkiej aktywności seksualnej, jeśli często masz infekcje drożdżakowe.

Utrzymuj go w czystości, ale unikaj dublowania. Ważne jest, aby nie zapomnieć o okolicy pochwy podczas kąpieli lub pod prysznicem. Pomoże to zapobiec wzrostowi drożdży w tych lokalizacjach. Doublowanie nigdy nie jest konieczne i może faktycznie zwiększyć ryzyko infekcji drożdżakami.

Jeśli cierpisz na nawracające infekcje drożdżakowe, jak wiele osób, możesz podjąć kroki, aby rozwiązać ten problem. Jeśli często się zdarzają, należy podjąć środki zapobiegawcze. Zmiany diety i garderoby to świetne sposoby na ograniczenie występowania infekcji.

Kiedy poświęcisz niewielką ilość czasu potrzebną na poznanie infekcji drożdżakami, naprawdę poprawiasz swój zestaw umiejętności na przyszłość. Możesz walczyć, kiedy to się powtórzy. Skorzystaj z tych informacji, aby ominąć dyskomfort i wiedzieć, że jesteś gotowy na następną straszną infekcję drożdżową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *