Sztachety plastikowe z winylu i ich wartości w dla nas.

Sztachety plastikowe drewnopodobne Czy tworzywo sztuczne drewnopodobne jest lepsze niż winyl lub PCW?

Pierwsze pytanie, jakie zadaje sobie wielu właścicieli domów, dotyczy tego, czy tworzywo sztuczne przypominające drewno jest lepsze od winylu lub PCW. Sztachety plastikowe do ogrodu W tym artykule omówimy zalety i wady obu tych rozwiązań. Wszyscy wiemy przecież, że drewno może przetrwać 50 lat lub więcej. Winyl nie jest jednak tak trwały. Po roku zaczyna blaknąć i rozpadać się, a w dotyku jest proszkowaty. Co więcej, winyl jest toksyczny i nie podlega recyklingowi. Oznacza to, że przez całą wieczność będzie zalegał na wysypiskach śmieci.

Tworzywo sztuczne PCV

Płoty drewnopodobne z tworzywa sztucznego PCV stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych płotów drewnianych. Są one trwałe, przyciągają wzrok i nie wymagają konserwacji. Ogrodzenia z PCV są również łatwe w utrzymaniu, co oznacza, że nie trzeba ich często malować, a to duży plus! Ponadto farby stosowane do malowania ogrodzeń z PCV utrzymują się na nich przez wiele lat. W przypadku ogrodzeń drewnianych należy pamiętać o ich konserwacji, ponieważ po latach wystawienia na działanie czynników atmosferycznych ulegają one gniciu i wypaczeniu.

Ponadto, ogrodzenia plastikowe z PCV nie wymagają malowania ani regularnego uszczelniania, co czyni je doskonałym rozwiązaniem dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. Przez lata wyglądają one również doskonale i nie wymagają regularnego malowania ani uszczelniania, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu ani pieniędzy na konserwację tradycyjnych ogrodzeń drewnianych. Jednak te plastikowe ogrodzenia nie są tak piękne jak drewniane. Wymagają regularnego czyszczenia i nie są tak eleganckie jak płoty drewniane, ale są bardzo trwałe i nie wymagają malowania ani regularnej konserwacji.

Drewno może przetrwać 50 lat, natomiast winyl nie. Kolor ogrodzeń z winylu z czasem blaknie i zaczyna się kruszyć. Później staje się proszkowaty i rozpada się. Ponadto ogrodzeń z winylu nie można poddawać recyklingowi, dlatego przez lata pozostają toksyczne na wysypiskach śmieci. Dlatego ogrodzenia z winylu nie są rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć trwałe ogrodzenie. Płot trzeba będzie wymieniać co kilka lat, dlatego ważne jest, aby zainwestować w wysokiej jakości ogrodzenie drewnopodobne z tworzywa sztucznego PCV.

Kolejną zaletą ogrodzeń drewnopodobnych z tworzywa sztucznego PCV jest łatwość ich konserwacji. Nie trzeba ich malować ani bejcować. Mogą służyć przez dziesiątki lat. Ponadto ogrodzenia drewnopodobne z tworzywa sztucznego PCV nadają się do recyklingu, więc można mieć pewność, że ogrodzenie przetrwa próbę czasu. Jeśli jednak mieszkasz na obszarze, na którym ziemia osiada, co jakiś czas może być konieczne przeprowadzenie konserwacji. Czyszczenie ogrodzenia z PCW wymaga jednak użycia wybielacza i węża.

Jeżeli planujesz montaż ogrodzenia z PCV, musisz pamiętać, że może być ono drogie. Inaczej jest jednak w przypadku ogrodzeń kompozytowych. Materiały te są bardziej przyjazne dla środowiska i są wykonane z materiałów kompozytowych, a nie z PCV. Jednak ogrodzenia drewnopodobne z plastiku PCV mogą być wykonane z polistyrenu, który jest substancją rakotwórczą. Jednak wysokiej jakości wersje ogrodzeń z PCV wytrzymują próbę czasu.

Płot drewnopodobny z tworzywa sztucznego PCV jest wykonany z tego samego tworzywa sztucznego co białe sztachety instalacyjne. Niektóre centra domowe oferują nawet wstępnie zmontowane panele wykonane z PCW. Gdy PCV pojawił się na rynku po raz pierwszy, były to po prostu białe plastikowe panele o błyszczącej powierzchni. Następnie PCW zaczęło się pojawiać na rynku w różnych odcieniach brązu i drewna. Obecnie są one dostępne w niemal każdym stylu ogrodzeniowym, od palisad z Nowej Anglii po wysokie ogrodzenia prywatne z litych paneli.

Winyl

Zakres cen ogrodzeń winylowych jest podobny do cen ogrodzeń drewnianych, choć może się różnić. Wpływ na cenę ma zastosowany materiał, styl i koszty pracy. Chociaż z góry kosztują więcej, wymagają mniej konserwacji. Ceny zazwyczaj wahają się od 20 do 35 USD za stopę liniową, a koszty instalacji od 40 do 60 USD za godzinę. Średni koszt ogrodzenia prywatnego o wysokości 6 stóp wynosi od 14 000 do 20 000 USD za 209 metrów.

Jeśli chodzi o długowieczność, winyl wygrywa w pierwszej potyczce. Materiał ten jest odporny na różne warunki pogodowe, szkodniki i gnicie, podczas gdy drewno z czasem się niszczy. Żywotność drewna jest różna, ale niektóre gatunki są bardziej wytrzymałe i odporne na gnicie. Jeśli zależy Ci na ochronie środowiska, możesz również wybrać producenta dbającego o środowisko. Winyl jest często tańszy niż drewno, ale jego cena zależy od gatunku drewna.

PCV-Vinyl to najbardziej rozpowszechniony typ ogrodzenia winylowego. Jego koszt jest podobny do kosztu drewna, a winyl jest 5 razy bardziej wytrzymały niż drewno. A ponieważ jest łatwy w montażu, można go zainstalować samodzielnie w stosunkowo krótkim czasie. Dodatkową zaletą jest to, że winyl nadaje się do recyklingu. Dla osób dbających o środowisko naturalne winyl PCW stanowi trwałą, bezobsługową i świadomą ekologicznie alternatywę dla drewna.

Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest ich trwałość. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe są odporne na ekstremalne zmiany temperatury. Na przykład ogrodzenia drewniane wymagają regularnego mycia ciśnieniowego i bejcowania. Jednak winylu nie można malować, ponieważ jest on porowaty i podatny na pleśń i grzyby. Ponadto na ogrodzeniach w kolorze białym brud widać bardziej niż na innych typach ogrodzeń. Dlatego jeśli szukasz ogrodzenia, które będzie służyć przez długi czas, najlepszym wyborem jest winyl.

Kolejną wielką zaletą ogrodzeń z winylu jest łatwość ich konserwacji. Nie wymagają one malowania ani bejcowania i nie wchłaniają wody tak jak drewno. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym wieją silne wiatry, możesz rozważyć zakup ogrodzenia z większą przestrzenią między listwami. A jeśli zależy Ci na długowieczności, ogrodzenia winylowe są zwykle pięciokrotnie trwalsze niż drewniane. Dla porównania, ogrodzenia drewniane zwykle wymagają wymiany po 20 latach.

Drewno jest doskonałym wyborem dla zachowania prywatności, ale ogrodzenie winylowe imitujące drewno może być droższe. Ale nadal warto mieć ogrodzenie, które wtapia się w otoczenie. W końcu jest to ogrodzenie Twojego domu. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Należy tylko pamiętać, aby wybrać firmę, która jest wierna swoim produktom. W ten sposób będziesz mógł być pewien, że otrzymujesz produkt wysokiej jakości.

Tworzywo sztuczne drewnopodobne

Tarcica z tworzywa sztucznego HDPE to doskonały wybór na materiały ogrodzeniowe, ponieważ jest niedroga i zachowuje tradycyjny wygląd drewna. Polimery te zapewniają stałą odporność na wilgoć, ciepło i warunki atmosferyczne. W porównaniu z drewnem ogrodzenia plastikowe wymagają również minimalnej konserwacji. Niezależnie od tego, czy szukasz pięknego ogrodzenia do domu, czy do użytku komercyjnego, plastikowa tarcica HDPE oferuje wiele korzyści. Jest łatwa w montażu, nie wymaga odnawiania i nie kosztuje dużo więcej niż tradycyjne drewno.

Kolejną zaletą ogrodzeń z PCV jest ich wieloletnia trwałość. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia z PCV nie wymagają zbyt częstej konserwacji, a jedyną czynnością, jaką należy wykonać, jest czyszczenie paneli w przypadku ich zabrudzenia. Można je nawet czyścić za pomocą węża. Są one również bardzo odporne na gnicie i pleśń oraz nie wymagają ciągłej wymiany poszczególnych paneli. Jeśli martwisz się o koszty konserwacji, ogrodzenia plastikowe przypominające drewno mogą nie być dla Ciebie najlepszym wyborem.

Winyl nie jest najtrwalszym rodzajem materiału ogrodzeniowego i nie wytrzyma tak długo jak drewno. Podczas gdy drewno może przetrwać 50 lat lub więcej, ogrodzenia winylowe zaczną wyglądać na zużyte już po roku. W wilgotnym klimacie drewno gnije i wypacza się. Jest ono również podatne na działanie owadów, a tempo gnicia zależy od gatunku drewna. Na przykład sosna będzie wymagała więcej zabiegów konserwacyjnych niż twarde drewno tropikalne.

Oprócz tego, że są niedrogie, ogrodzenia winylowe nie wymagają malowania ani bejcowania. Nie rysują się i nie odpryskują, co jest zaletą dla właścicieli domów z dziećmi i zwierzętami domowymi. Ponadto ogrodzenia winylowe są bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych, ponieważ nie wytwarzają drzazg ani zadrapań. Jeśli nie jesteś pewien, czy ogrodzenia z winylu są dla Ciebie odpowiednie, rozważ zalety i wady ogrodzeń plastikowych przypominających drewno.

Oprócz tych korzyści, ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych są również przyjazne dla środowiska. Dzięki zastosowaniu tego produktu zaoszczędzisz pieniądze na materiałach i kosztach instalacji. Należy jednak pamiętać, że niektóre ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych mogą z czasem stracić swój wygląd. Aby chronić swoją własność przed szkodami wyrządzonymi przez naturę, należy okresowo sprawdzać, czy na ogrodzeniu nie ma śladów gnicia lub zużycia. Na szczęście jest to stosunkowo proste zadanie.

Oprócz korzyści wymienionych powyżej, ogrodzenia z tworzyw sztucznych przypominających drewno są trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak ekstremalne warunki pogodowe, owady, gnicie i grzyby. Niezależnie od tego, czy wybierzesz winyl czy drewno, upewnij się, że masz wcześniej określony budżet. Winyl jest zwykle tańszy od drewna ze względu na niższy ogólny koszt materiału i procesu produkcyjnego. Należy jednak pamiętać, że jakość drewna może być różna, więc należy wziąć ten czynnik pod uwagę przy porównywaniu cen.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: biuro@ogrodzeniaplastikowe.pl