Sztachety plastikowe kiedy korzystać.

Sztachety plastikowe drewnopodobne Porównanie ogrodzeń winylowych i plastikowych drewnopodobnych

Porównując ogrodzenia winylowe i ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych, niektórzy mogą się zastanawiać, czy winyl jest lepszą opcją. Sztachety plastikowe do ogrodu Faktem jest, że winyl jest bardziej przystępny cenowo niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych, a ponadto jest znacznie mniej podatny na zabrudzenia niż drewno. Tymczasem kompozyty są znacznie droższe i podatne na przebarwienia. Jednak zarówno ogrodzenia winylowe, jak i kompozytowe są przyjazne dla środowiska. Oto kilka zalet i wad każdego z tych typów.

Ogrodzenia winylowe są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Ogrodzenie winylowe to dobry wybór dla tych, którzy chcą mieć ogrodzenie przypominające drewno, ale nie mogą sobie pozwolić na inwestycję w prawdziwe drewno. Wykonane z polichlorku winylu ogrodzenie winylowe jest trwałe i niedrogie w montażu. Panele można wykonać w dowolnym kształcie, a ich montaż jest znacznie łatwiejszy niż w przypadku materiałów kompozytowych. Zamiast gwoździ, ogrodzenia te po prostu łączy się za pomocą nacięć. Bez względu na to, czy wolisz ogrodzenie prywatne, czy łukowe, winyl jest dobrym wyborem.

Chociaż niektóre ogrodzenia winylowe są wykonane z włókien drzewnych i żywic plastikowych, wygląd prawdziwego drewna jest znacznie lepszy. Drewno można malować lub bejcować, ale winylu nie można bejcować. Jeśli martwisz się o blaknięcie, a nie chcesz wydawać fortuny na farbę, rozważ ogrodzenie z kompozytu drewna. Winyl jest tańszy niż drewno, ale trzeba za niego zapłacić nieco więcej.

Kolejną istotną zaletą winylu w porównaniu z drewnem jest jego trwałość. Winyl bez problemu wytrzymuje trudne warunki pogodowe, termity i gnicie. Z drugiej strony, drewno jest podatne na gnicie i termity i prawdopodobnie będzie wymagało wymiany co około 20 lat. W zależności od rodzaju użytego drewna, może ono wytrzymać 20 lat lub więcej. Należy jednak pamiętać, że drewno będzie w końcu niszczeć, jeśli zostanie wystawione na działanie ekstremalnych temperatur.

Chociaż ogrodzenia z winylu są tańsze od ogrodzeń drewnopodobnych, nadal nie są bezobsługowe. Winyl jest również podatny na porastanie glonami, podobnie jak ogrodzenia drewniane. A ponieważ winyl jest biały, dobrze widać na nim zielone plamy. Jest to bardzo nieestetyczny problem. Bardziej atrakcyjną opcją jest ogrodzenie wykonane z naturalnego drewna. Zamiast plastiku o zielonym zabarwieniu można uzyskać naturalnie wyglądające, zwietrzałe drewno.

Ogrodzenia kompozytowe są podatne na przebarwienia

Ogrodzenia kompozytowe są zbudowane z przetworzonego plastiku i drewna. Są one łatwe w utrzymaniu i nie wymagają malowania ani uszczelniania. Chociaż niektórzy producenci oferują ogrodzenia wstępnie wykończone, aby zapobiec plamieniu, można je łatwo wyczyścić wodą z mydłem. Ponieważ ogrodzenia kompozytowe są bardzo odporne na zaplamienie, nie wymagają regularnej wymiany paneli. Jest to raczej opcja niewymagająca konserwacji, która będzie służyć przez wiele lat.

Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać podczas malowania ogrodzenia kompozytowego, jest to, że zawsze należy używać wysokiej jakości farby lub bejcy. Dzięki temu kolor będzie się utrzymywał przez dłuższy czas i nie będzie wymagał gruntowania. Powierzchnia ogrodzenia kompozytowego powinna być oczyszczona z błota i plam, ponieważ mogą one zniekształcić kolor i wykończenie. Ponadto błoto i plamy mogą wnikać w powierzchnię, dlatego przed rozpoczęciem malowania należy ją oczyścić.

Chociaż ogrodzenia winylowe i kompozytowe są odporne na działanie lekkich warunków atmosferycznych, nadal są narażone na działanie ekstremalnych temperatur i silnych wiatrów. Ogrodzenia kompozytowe nie są jednak podatne na plamienie lub malowanie i można je czyścić za pomocą węża. Ponadto ogrodzenia kompozytowe są niezwykle trwałe i nie rdzewieją jak drewno czy metal. Posiadają również gwarancję na 20 lub więcej lat. Jeśli rozważasz zakup ogrodzenia kompozytowego, pamiętaj, aby rozważyć zalety i wady każdego materiału.

Ogrodzenia kompozytowe są tańszą alternatywą dla ogrodzeń drewnianych i winylowych. Ogrodzenia kompozytowe zawierają drewno, ale drewno wewnątrz może rozszerzać się i kurczyć pod wpływem zmieniającej się wilgotności. Z czasem ulegają one również wypaczeniu, dlatego należy rozważyć umieszczenie ogrodzeń kompozytowych w pobliżu roślin. Ogrodzenia kompozytowe nie są odporne na plamy, ale są znacznie tańsze niż drewniane lub winylowe. Jeśli obawiasz się zaplamienia, możesz kupić panel zastępczy.

Ogrodzenia kompozytowe są przyjazne dla środowiska

Rozważając korzyści dla środowiska wynikające z zastosowania ogrodzenia kompozytowego, należy wziąć pod uwagę fakt, że jest ono wykonane zarówno z prawdziwego drewna, jak i z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Ogrodzenia kompozytowe znane są również pod nazwą drewna konstrukcyjnego. Ponieważ jest ono wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, jest bardzo trwałe i nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku opadów deszczu lub śniegu. Kolejną przyjazną dla środowiska zaletą ogrodzenia kompozytowego jest to, że nie wymaga ono bejcowania ani malowania, jak ogrodzenia drewniane i winylowe.

Chociaż ogrodzenia winylowe są wykonane z tworzywa sztucznego, nie są tak trwałe. Winyl jest znanym czynnikiem rakotwórczym i nosztachetycznie wykrwawia się podczas produkcji. Gdy tak się dzieje, dioksyny są uwalniane do gleby, niszcząc rośliny i zwierzęta. Jednak w przypadku ogrodzeń kompozytowych nie ma takiego ryzyka, ponieważ materiały użyte do ich produkcji są bezpieczne dla środowiska. Większość producentów ogrodzeń kompozytowych stosuje do produkcji swoich wyrobów polietylen o niskiej gęstości lub polietylen o wysokiej gęstości (HDPE).

Ogrodzenia z kompozytów biologicznych to kolejny rodzaj ogrodzeń przyjaznych dla środowiska. Wykonane z materiałów organicznych, takich jak słoma pszenna i plastik z recyklingu, biokompozyty wyglądają jak drewno i są wolne od toksycznych substancji chemicznych. Ponadto elementy z tworzywa sztucznego chronią materiały organiczne przed uszkodzeniem przez wodę, więc nie ma potrzeby stosowania chemicznych środków uszczelniających. Z kolei drewno gnije pod wpływem wilgoci, tlenu i temperatury od 40 do 105 stopni. Z drugiej strony, ogrodzenia kompozytowe nie wymagają malowania ani uszczelniania i nie wymagają stosowania chemicznych środków uszczelniających.

Chociaż ogrodzenia drewniane są dobrym wyborem dla wielu posesji, ich konserwacja jest bardziej pracochłonna. Jest też droższe w montażu, wymaga częstych napraw i wymiany. Ponadto w niektórych klimatach ogrodzenia drewniane wytrzymują tylko kilka lat. Natomiast ogrodzenia z kompozytów plastikowych wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Oprócz tego, że nie wymagają regularnej konserwacji, ogrodzenia kompozytowe oferują również doskonałe właściwości użytkowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów, ogrodzenia kompozytowe są również lekkie, dzięki czemu stanowią idealny wybór dla domów, w których mieszkają dzieci i zwierzęta.

Ogrodzenia kompozytowe są droższe od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Chociaż ogrodzenia kompozytowe są droższe, warto w nie zainwestować. Nie wymagają malowania i są niezwykle trwałe. Ogrodzenia kompozytowe są również łatwe w utrzymaniu, a ich czyszczenie jest tak proste, jak użycie wody z mydłem. Ponieważ ogrodzeń kompozytowych nie trzeba bejcować ani malować, mogą one przetrwać od 25 do 40 lat bez konieczności rutynowej konserwacji. W porównaniu z plastikowymi ogrodzeniami przypominającymi drewno, ogrodzenia kompozytowe wymagają mniej czynności konserwacyjnych, co sprawia, że są dobrym wyborem dla każdego domu.

Kolejną wielką zaletą ogrodzeń kompozytowych jest ich ekologiczny charakter. Ogrodzenia te są wykonane z przetworzonych kawałków plastiku i drewna połączonych żywicą. Chociaż ogrodzenia kompozytowe są droższe od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, są warte swojej ceny. Ogrodzenia kompozytowe nie wymagają bejcowania ani malowania, są więc dobrym wyborem dla każdego, kto chce mieć ekologiczne ogrodzenie bez kłopotów. Są one również niezwykle gęste i mogą wytrzymać śnieg i deszcz bez żadnych uszkodzeń.

W porównaniu z plastikowymi ogrodzeniami przypominającymi drewno, ogrodzenia kompozytowe są łatwe w montażu. Większość producentów ogrodzeń kompozytowych dostarcza łatwe do wykonania instrukcje, dzięki którym instalacja jest bardzo prosta. Instrukcje montażu są dostępne w Home Depot, a koszt typowego ogrodzenia wynosi około 3-6 USD za stopę liniową. Koszt zależy od wysokości ogrodzenia i jego długości. Średnia cena ogrodzenia kompozytowego może wynosić od trzech do ośmiu stóp.

Kolejną zaletą ogrodzeń kompozytowych jest łatwość ich konserwacji. Ponieważ zawierają śladowe ilości drewna, nie trzeba ich malować ani impregnować. Ogrodzenia kompozytowe są wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych i owadów. Oznacza to, że nie trzeba ich myć ani bejcować tak często jak ogrodzeń drewnianych. Są one również tańsze niż ogrodzenia drewnopodobne. Istnieje wiele rodzajów ogrodzeń kompozytowych, które wyglądają jak różne rodzaje drewna.

Ogrodzenia kompozytowe gniją od środka

Ogrodzenia kompozytowe, podobnie jak drewniane, składają się z niewielkich elementów z tworzywa sztucznego i drewna. Ponieważ kompozyty nie gniją pod wpływem wilgoci, nie wymagają konserwacji. Ponadto nie wypaczają się, nie pękają ani nie łuszczą. Ogrodzenie kompozytowe może imitować wygląd wielu różnych gatunków drewna, zapewniając klasyczny wygląd ogrodzenia drewnianego bez kłopotów i kosztów związanych z regularną konserwacją. Ogrodzenia te są nawet odporne na szkodniki i uszkodzenia pogodowe bez konieczności malowania lub bejcowania.

Jednak jednym z największych problemów ogrodzeń kompozytowych jest ich szybkie starzenie się. Z czasem może stracić swoje walory estetyczne. Ciemne fragmenty ogrodzenia blakną, przez co trudno je odrestaurować. Gdy ogrodzenie zostanie zniszczone przez zgniliznę, trzeba będzie je wymienić. Ponieważ ogrodzenia kompozytowe są nieporowate, farba nie będzie się do nich przyklejać, więc być może trzeba będzie rozważyć ich wymianę. Jeśli gnicie ma już wpływ na ogrodzenie, należy rozważyć zabarwienie dotkniętego nim obszaru.

W miarę jak zrównoważone budownictwo zyskuje na popularności i jest uwzględniane w wymaganiach budowlanych, produkty kompozytowe stają się coraz popularniejszym wyborem w nowym budownictwie. Ogrodzenie kompozytowe jest wystarczająco trwałe, aby wytrzymać 20-30 lat ekspozycji, w przeciwieństwie do jego drewnianych odpowiedników. Niemniej jednak kolory ogrodzeń kompozytowych blakną w ciągu sześciu miesięcy do roku po instalacji. Składa się ono z drewna pochodzącego z odzysku i 30% plastiku pochodzącego z recyklingu. Organiczne oleje drzewne stosowane do produkcji ogrodzeń kompozytowych są znane jako taniny i mają ciemnobrązowy kolor.

Chociaż ogrodzenia kompozytowe kosztują więcej niż drewniane, w dłuższej perspektywie są znacznie tańsze. Już po dziesięciu latach koszt ogrodzeń kompozytowych zrówna się z kosztem ogrodzeń drewnianych. Materiał ten nie wymaga specjalnej konserwacji i jest lepszym rozwiązaniem dla osób mieszkających w klimacie o krótkich porach deszczowych i krótkich okresach klimatycznych. Istnieje wiele korzyści z ogrodzeń kompozytowych i opcji bezdrzewnych. Można uzyskać ogrodzenia dostosowane do potrzeb klienta, które będą pasować do jego specyfikacji i budżetu.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: biuro@ogrodzeniaplastikowe.pl