Sztachety plastikowe czemu by skorzystasz.

Sztachety plastikowe drewnopodobne Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne a ogrodzenia winylowe

Jeśli zastanawiasz się, czy lepsze dla Twojego domu są ogrodzenia z winylu czy z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, przeczytaj ten artykuł. Sztachety plastikowe do ogrodu Oba są trwałe, ale co jest lepsze? Ogrodzenia winylowe są na ogół tańsze i mają znacznie dłuższą żywotność niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych. Można również preferować bardziej nowoczesny wygląd, na przykład ogrodzenia kompozytowe. Ogrodzenia winylowe nie gniją tak jak te wykonane z tworzyw drewnopodobnych, są więc doskonałym wyborem, jeśli zastanawiasz się nad dobudowaniem ogrodzenia do swojego domu.

Ogrodzenia winylowe są bardziej trwałe

Jeśli chcesz zbudować ogrodzenie wokół swojej posesji, rozważ winylowe. Choć drewno jest atrakcyjną opcją, może być podatne na uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi i szkodnikami. Drewniane ogrodzenia wymagają regularnego uszczelniania i bejcowania, aby zachować ich piękno i przedłużyć żywotność. W zależności od gatunku drewno może się wypaczać i gnić, a nawet paść ofiarą działalności owadów. Różna jest także szybkość rozkładu drewna. Sosna jest podatna na gnicie, natomiast twarde drewno tropikalne jest bardziej odporne na wilgoć.

Winyl jest bardziej odporny na trudne warunki atmosferyczne i insekty. Nie trzeba go impregnować ani bejcować, a pod wpływem deszczu nie wypacza się, nie skręca ani nie gnije. Ogrodzenia winylowe wymagają również mniej konserwacji niż drewniane. Można je łatwo czyścić za pomocą węża, co jest wygodniejsze niż używanie węża ogrodowego. W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi, ogrodzenia winylowe są znacznie trwalsze.

Główną wadą ogrodzeń winylowych jest to, że mogą się one bardzo brudzić. Niektórzy właściciele ogrodzeń winylowych uważają to za ich największą wadę, co oznacza, że posiadanie myjki ciśnieniowej jest niezbędne, jeśli chcemy utrzymać ogrodzenie w dobrym stanie. Ogrodzenia drewniane mogą się brudzić, ale ich faktura pomaga ukryć brud. Należy jednak pamiętać, że wymiana pojedynczej deski w ogrodzeniu drewnianym może być nieco droższa. Wymiana pękniętej deski w ogrodzeniu z winylu również zajmie dużo czasu.

Drewnopodobne ogrodzenie plastikowe będzie wymagało regularnych napraw, natomiast winylowe, jeśli będzie odpowiednio konserwowane, przetrwa dziesiątki lat. O ile nie jest to poważny przypadek, może być konieczna wymiana całych paneli. Jeśli jednak Twoje ogrodzenie ma pęknięte lub rozszczepione deski, można je naprawić za pomocą wypełniacza do drewna. Jeśli masz zdolności manualne, możesz nawet wykonać naprawę samodzielnie. Naprawa jest łatwiejsza, niż mogłoby się wydawać.

Chociaż drewno jest atrakcyjną opcją, ogrodzenia z winylu nie są dobrym rozwiązaniem dla domów w Salt Lake Valley. Te pierwsze są bardziej przystępne cenowo niż drewniane, a ogrodzenia z winylu nie wymagają malowania ani bejcowania. Ponadto, w przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie blakną pod wpływem słońca. Są także odporne na owady i szkodniki, a ich trwałość jest znacznie dłuższa. W przypadku montażu ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno należy skorzystać z pomocy fachowców.

Ogrodzenia winylowe kosztują mniej

Zarówno plastik drewnopodobny, jak i winyl są trwałymi materiałami, jednak winyl ma pewne wyraźne zalety. Należą do nich niższe koszty konserwacji, dłuższa żywotność i mniejsze ryzyko gnicia. W ostatecznym rozrachunku winyl jest lepszym wyborem dla większości osób. Istnieje jednak kilka wad ogrodzeń z winylu. Przyjrzyjmy się niektórym z nich. Poniżej omówimy wady i zalety ogrodzeń winylowych i wykonanych z tworzyw drewnopodobnych.

Pod względem kosztów ogrodzenia winylowe są również tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych. Ogrodzenia winylowe są zazwyczaj wyceniane za stopę liniową, więc im wyższe ogrodzenie, tym więcej wydasz. Jeśli jednak obawiasz się, że Twój pies będzie się wspinał po ogrodzeniu, winyl jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Niskie koszty utrzymania i odporność na psy sprawiają, że jest to dobry wybór dla wielu osób.

Ceny ogrodzeń winylowych różnią się w zależności od stylu, materiału i wykonawcy. Krajowi właściciele domów wydają średnio 28 USD za stopę liniową ogrodzenia winylowego. Jeśli jednak instalujesz go samodzielnie, wydasz o połowę mniej. Praca związana z instalacją ogrodzenia winylowego może kosztować od 5 do 10 USD za stopę liniową, w zależności od rodzaju instalatorów. Chociaż średnie krajowe są dobrym przewodnikiem, istnieją regionalne różnice w cenach. Na przykład, wykonawca ogrodzenia może pobierać wyższe opłaty, jeśli instaluje plastikowe ogrodzenie drewnopodobne.

Główną różnicą między ogrodzeniami drewnianymi i winylowymi jest ich żywotność. Ogrodzenia winylowe są trwalsze i wymagają mniej konserwacji. Jednak ogrodzenia drewniane wymagają więcej zabiegów konserwacyjnych, w tym bejcowania, mycia ciśnieniowego i malowania. Ogrodzenia drewniane mogą wymagać bejcowania co trzy do pięciu lat, a następnie co drugi rok. Ponadto drewno może gnić, co wymaga wymiany uszkodzonych elementów. Jeśli martwisz się o koszty, ogrodzenia winylowe mogą być lepszym rozwiązaniem w Twojej sytuacji.

Ceny ogrodzeń winylowych różnią się znacznie w zależności od rodzaju materiału, który chcesz, gdzie mieszkasz i jak wysokie ogrodzenie musisz mieć. Średni koszt 6-stopowego ogrodzenia winylowego w Orange County wynosi od 10 do 35 dolarów za stopę liniową. Ogrodzenia winylowe są zazwyczaj niedrogie dla przeciętnego właściciela domu i mogą być używane przez wiele lat. Ogrodzenie w stylu split-rail będzie kosztować około 20 dolarów za stopę liniową i będzie wyglądać dobrze przez wiele lat.

Płoty z tworzyw drewnopodobnych gniją

Niezależnie od tego, czy ogrodzenie jest wykonane z drewna, czy z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, warto wiedzieć kilka rzeczy o gnijącym drewnie. Jest to częsty problem związany z drewnem, a jego naprawa może być kosztowna. W niektórych przypadkach gnicie może spowodować przewrócenie się ogrodzenia, ale najlepiej jest temu zapobiec, odpowiednio wcześnie zajmując się uszkodzeniami. Poniżej wymieniono trzy proste sposoby zapobiegania gniciu drewna.

Drzewa, krzewy i elementy małej architektury powinny znajdować się w odległości co najmniej jednej stopy od ogrodzenia. Mogą one powodować nadmiar wilgoci, co może prowadzić do gnicia i rozwoju pleśni. Ponadto duże drzewa należy przycinać, aby nie wyrastały ponad ogrodzenie. Ważne jest, aby przyciąć nisko zwisające gałęzie, aby zapobiec gniciu. Drewniane ogrodzenie będzie łatwiejsze do naprawy niż plastikowe, ale koszt naprawy gnijącego drewnianego ogrodzenia jest wyższy.

Woda jest jedną z głównych przyczyn gnicia drewna. Nawet słupki z drewna impregnowanego mogą gnić, dlatego należy unikać ogrodzeń drewnianych na bazie wody. Z drugiej strony, ogrodzenia z PCV są wodoodporne i nie wymagają malowania. Czyszczenie ogrodzeń z tworzywa sztucznego powinno zajmować tylko kilka minut dwa razy w roku, a można je przetrzeć łagodnym roztworem wody z mydłem. Ogrodzenia te służą przez wiele lat i są niedrogie.

Chociaż ogrodzenia z tworzyw sztucznych przypominających drewno mają długą żywotność, nie są tak trwałe jak inne rodzaje materiałów. Ogrodzenia drewniane wymagają regularnego bejcowania i odnawiania. Jeśli klimat jest wilgotny lub podatny na insekty, drewno gnije i wypacza się. Dodatkowo może być ono atakowane przez szkodniki. Tempo, w jakim drewno gnije, jest bardzo różne, dlatego należy wybrać takie, które jest odporne na wilgoć i aktywność owadów.

Innym częstym problemem związanym z plastikowymi ogrodzeniami przypominającymi drewno jest ich gnicie. Podczas gdy drewno może przetrwać 50 lat lub więcej, winyl zacznie się rozpadać i zmieniać w proszek w ciągu roku. Winyl jest także toksyczny, co oznacza, że nie można go poddać recyklingowi. W efekcie końcowym pozostanie na wysypisku śmieci. Dlatego kupując ogrodzenie, należy wybierać takie, które wytrzyma jak najdłużej. Problem z plastikowymi ogrodzeniami przypominającymi drewno polega na tym, że nie będą one wyglądały tak dobrze jak kiedyś.

Ogrodzenia kompozytowe są trwalsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Podczas gdy ogrodzenia plastikowe przypominające drewno wymagają regularnego mycia, ogrodzenia kompozytowe wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Ponieważ ogrodzenia kompozytowe zawierają śladowe ilości drewna, nie gniją i nie wymagają żadnego rodzaju wykończenia. Będą wysoce odporne zarówno na owady, jak i na warunki atmosferyczne, nie będą wymagały bejcowania ani lakierowania. Ogrodzenia kompozytowe są dostępne w szerokiej gamie stylów, kolorów i wykończeń.

Chociaż ogrodzenia z winylu i plastiku przypominającego drewno mają długą żywotność, ogrodzenia kompozytowe są znacznie trwalsze. Są one również przyjazne dla środowiska, ponieważ są wykonane z materiałów, które w przeciwnym razie zostałyby wyrzucone. Zamiast wycinać drzewa, do produkcji ogrodzeń kompozytowych wykorzystuje się trociny i wióry drzewne. Ponieważ ogrodzenia kompozytowe wyglądają jak prawdziwe drewno, wiele osób uważa je za doskonałą alternatywę dla drewna. Ogrodzenia te są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają malowania, co sprawia, że są świetnym rozwiązaniem dla właścicieli domów.

Podczas gdy ogrodzenia plastikowe przypominające drewno wymagają bardzo niewielkiej konserwacji, ogrodzenia kompozytowe wymagają regularnego podlewania. Ogrodzenia kompozytowe nie wymagają konserwacji lub wymagają jej bardzo niewiele i mogą bezproblemowo przetrwać od siedmiu do trzydziestu lat. Ogrodzenia kompozytowe wymagają również mniej wysiłku niż ich odpowiedniki z tworzyw drewnopodobnych. Oprócz tego, że są trwałe, ich konserwacja wymaga mniej wysiłku niż w przypadku drewna. Mogą przetrwać dziesiątki lat i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji.

Jako nowszy produkt, ogrodzenia kompozytowe są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych. Nie mają one jednak tak wielu stylów i kolorów jak ogrodzenia winylowe. Są one wykonane z lekkich materiałów kompozytowych, które nie są tak ciężkie jak drewno. Pomimo mniejszej wagi, ogrodzenia kompozytowe nie są tak odporne na ugięcia. Ponieważ nie zawierają one drewna, są również bardziej przyjazne dla środowiska.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]