Sztachety plastikowe cechy prostoty.

Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety i wady ogrodzeń plastikowych drewnopodobnych

Porównując trwałość tworzyw drewnopodobnych i winylu, należy pamiętać o kilku zasadniczych różnicach między tymi dwoma materiałami. Sztachety plastikowe do ogrodu Winyl jest bardziej wytrzymały i może wytrzymać trudne warunki pogodowe i szkodniki, ale nie jest tak mocny jak drewno, które z czasem ulega degradacji. Trwałość drewna zależy od rodzaju wybranego drewna, ponieważ niektóre gatunki drewna są strukturalnie mocne i odporne na gnicie. Innym popularnym rodzajem drewna jest Grand Illusions WoodBond(tm).

PCV

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych drewnopodobnych PCV mają wiele zalet. Nadają się one do recyklingu, w przeciwieństwie do impregnowanego ciśnieniowo drewna sosnowego, które nie nadaje się do tego celu. Choć początkowo mogą być droższe, będą służyć przez wiele lat – czasem nawet przez 50 lat. Ogrodzenia z PCW są także znacznie łatwiejsze w naprawie i konserwacji niż drewniane, dlatego mogą być lepszym rozwiązaniem dla Twojego domu. Oto niektóre z wad winylu. – Nie jest to najmocniejszy materiał na ogrodzenia.

– Mogą się uginać. Dolna szyna jest często elastyczna, co może powodować zwisanie. Należy wybrać sztywniejsze ogrodzenie ze sztywną dolną sztachetą i słupkami bramy. Można także naprawiać uszkodzone elementy. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenia z PCV są tańsze od drewnianych, ale ich montaż może wymagać opłacenia fachowca. Należy upewnić się, że są one objęte dożywotnią gwarancją. Można również zdecydować się na wyższej jakości ogrodzenie z drewnopodobnego tworzywa sztucznego PCW, jeśli dom znajduje się na obszarze, gdzie warunki atmosferyczne stanowią poważny problem.

W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV nie wymagają malowania. Nie pęka, nie wypacza się ani nie koroduje. Można je nawet zabarwić na dowolny kolor, ale nie będzie on tak trwały jak w przypadku drewna. Ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są również łatwe do czyszczenia – wystarczy woda z mydłem. Przez wiele lat będą wyglądać jak nowe, bez konieczności malowania. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i odpowiednio dbać o swoje ogrodzenie z tworzywa sztucznego przypominającego drewno PCV.

Chociaż ogrodzenia z PCV są tańsze od ogrodzeń drewnianych i żelaznych, nie wymagają bejcowania ani konserwacji. Nadają się również do recyklingu, nie wypaczają się ani nie pękają. W sprzedaży dostępne są różne gatunki PCV, a taniej można je nabyć w hurtowniach. Konieczna jest konserwacja, ponieważ grunt osiada, ale gwarancja jest ważna przez wiele lat. Można kupić wybielacz i wąż do czyszczenia ogrodzenia.

HDPE

Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego drewna. Te trwałe ogrodzenia są produkowane przy użyciu standardowych rozmiarów tarcicy i oferowane w różnych kolorach i stylach. Są mocne i trwałe, a także zachowują wodoodporność przez wiele lat. Dzięki niskiej emisji dwutlenku węgla ogrodzenia z HDPE są również przyjazne dla środowiska. Ponadto można je wykorzystać do kształtowania krajobrazu, w tym do budowy parków otoczonych drzewami, ogrodów warzywnych i innych.

Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe HDPE są wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, które są przyjazne dla środowiska. Plastik z recyklingu jest mocny, trwały, nie gnije, nie wypacza się i nie niszczeje z upływem czasu. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów, ogrodzenia z HDPE z recyklingu nie wymagają malowania, obróbki ani czyszczenia szkodliwymi środkami chemicznymi. Tego typu ogrodzenia zapewnią piękny wygląd podwórka lub posesji przez dziesiątki lat. Są one również niezwykle tanie w porównaniu z drewnem i innymi materiałami ogrodzeniowymi i będą służyć przez długi czas bez konieczności naprawy lub wymiany.

Chociaż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych nie wymagają intensywnej konserwacji, w końcu trzeba je naprawić. Aby naprawić ogrodzenia z tworzywa sztucznego drewnopodobnego, należy spryskać je wodą z dodatkiem łagodnego mydła. Po wyczyszczeniu ogrodzenia nie będą gniły, a ich trwałość będzie około pięć razy większa niż w przypadku kompozytu drewno-plastikowego. Dla dodatkowej ochrony można je również spryskać strumieniem wody. A co najlepsze? Są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają zbyt wiele pracy.

Ogrodzenia winylowe są wykonane z polichlorku winylu (PCW) i stanowią trwałą, bezobsługową opcję. Panele ogrodzeniowe z winylu można formować w dowolne kształty, co sprawia, że są łatwiejsze w montażu niż ogrodzenia kompozytowe. Zamiast używać gwoździ, panele są po prostu łączone na wczepy. Elastyczność i trwałość ogrodzeń winylowych sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem w wielu projektach krajobrazowych. Istnieje wiele zalet stosowania tego typu ogrodzeń, ale jeśli nie jesteś pewien, sprawdź ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych HDPE i sam zdecyduj.

Ciemny orzech włoski

Jeśli chcesz mieć ogrodzenie, które w wyglądzie i w dotyku przypomina prawdziwe drewno, możesz zamówić ogrodzenie wykonane z tworzywa sztucznego drewnopodobnego Dark Walnut. Produkty Dark Walnut są wytwarzane z najwyższej jakości produktów drewnopodobnych. Do ich produkcji używa się wysokiej jakości materiałów, a proces produkcyjny jest przyjazny dla środowiska i efektywny. Wzory słojów drewna w ogrodzeniach Dark Walnut są wykonane w realistycznej kolorystyce słojów drewna. Mają one również naturalny drewnopodobny wygląd i nie wymagają bieżącej konserwacji, malowania ani zwalczania szkodników.

Drewno orzecha ciemnego ma kolor głębokiej kawy lub czekolady. Jest to jedyne ciemne drewno występujące w Ameryce Północnej i najczęściej jest pokrywane lakierem bezbarwnym lub olejem. Elementy wykończone olejem z czasem nabierają piękniejszych odcieni, ale wymagają regularnej konserwacji i smarowania. Niektórzy producenci drewna używają również pary wodnej podczas procesu suszenia, co pozwala wydobyć więcej odcieni szarości. W obu przypadkach można mieć pewność, że ogrodzenie będzie wyglądać pięknie przez wiele lat.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno Mocha Walnut wyglądają jak ciemne drewno. Dostępne są w wysokościach od 3 do 8 stóp i wyposażone w kratę. Doskonałe na podwórka, ogrodzenia w kolorze ciemnego orzecha doskonale sprawdzają się również w obiektach komercyjnych. Hurtownie ogrodzeń winylowych oferują tylko najlepsze produkty w zakresie tych pięknych i trwałych ogrodzeń. Należy tylko pamiętać, aby wybrać hurtownię ogrodzeń winylowych do instalacji.

Grand Illusions WoodBond(tm)

Jeśli szukasz trwałego, atrakcyjnego ogrodzenia, które nie rozbijesz banku, rozważ plastikowe ogrodzenie Grand Illusions WoodBond ™. Ten nowy, innowacyjny produkt posiada właściwości drewna, które nie wymagają konserwacji, a jednocześnie wygląda jak realistyczne ogrodzenie drewniane. Dostępny w 35 kolorach, możesz wybrać idealne ogrodzenie dla swojego domu. A jeśli chcesz, aby ogrodzenie wyglądało w określony sposób, możesz sam wybrać kolor słojów drewna!

Woodbond winylowy firmy Grand Illusions jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć stylowe ogrodzenie bez konieczności konserwacji, której wymaga drewno. Grand Illusions oferuje szeroką gamę kolorów, w tym niestandardowe kolory i wzory. Ogrodzenia te są dostępne w różnych wysokościach i mogą być instalowane bez pomocy profesjonalisty. Posiadają gwarancję dozywotnią i są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach.

Panel prywatny V300-6 T&G o długości sześciu stóp można zamówić od poniedziałku do czwartku i dostarczyć następnego dnia. Inną opcją jest seria Grand Illusions Color Spectrum Estate Series, która jest produkowana w 24 kolorach o niskim połysku, które są popularnymi akcentami zewnętrznymi. Jeśli chcesz mieć wyjątkowe ogrodzenie, możesz nawet zamówić winylowe sztachety tarasowe i ogrodzenia winylowe wykończone drewnem.

Niezależnie od tego, czy szukasz ogrodzenia z fakturą drewna czy kolorowego, seria Grand Illusions Vinyl WoodBond ma coś dla każdego rodzaju domu. Seria Grand Illusions Vinyl Woodbond jest często nazywana „zmieniaczem gier” wśród ogrodzeń ze względu na realistyczną fakturę słojów drewna. Jest ona wykonana w 100% z dziewiczego winylu. Jeśli więc szukasz ogrodzenia o fakturze drewna, zdecydowanie warto się nim zainteresować.

Trex

Konstrukcja i materiał, z którego wykonane są drewnopodobne ogrodzenia plastikowe Trex, są eleganckie i trwałe, co czyni je doskonałym wyborem do szerokiej gamy zastosowań. Mocne słupki i wsporniki wzmacniające firmy Trex sprawiają, że jest to jedna z najlepszych opcji ogrodzeń na rynku. Deski zazębiają się, tworząc trwałe i bezpieczne ogrodzenie. Ze względu na te cechy Trex jest preferowanym wyborem dla obiektów komercyjnych. Można go używać do ukrywania nieestetycznych elementów, takich jak śmietniki lub odsłonięte przewody wodne i PCV.

Chociaż ogrodzenia z winylu są stosunkowo niedrogie, naturalny wygląd i wrażenie drewna znikają, jeśli chcemy je pomalować. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku może dojść do utraty gwarancji. Kolory ogrodzeń Trex z czasem blakną pod wpływem promieniowania UV i pogody. Nie ma to jednak wpływu na integralność produktu. W przeciwieństwie do ogrodzeń winylowych, ogrodzenia Trex pozostają mocne i trwałe przez lata.

Kolejną zaletą drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych Trex jest to, że praktycznie nie wymagają one konserwacji. Mogą wytrzymać nawet 30 lat i wymagają minimalnej konserwacji. Ponadto są one dostępne w szerokim wyborze kolorów, rozmiarów i stylów. Chociaż produkt ten może kosztować nieco więcej niż drewno i winyl, jest przyjazny dla środowiska i bardziej wytrzymały niż oba te materiały. Można się spodziewać, że na obiektach komercyjnych pojawi się więcej ogrodzeń drewnopodobnych Trex, dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji zrobić rozeznanie.

Materiał kompozytowy może być wykonany nawet w 96% z drewna i plastiku pochodzącego z recyklingu. Dzięki temu ogrodzenia plastikowe drewnopodobne firmy Trex są bardziej przyjazne dla środowiska niż ich drewniane lub winylowe odpowiedniki. Co więcej, kompozytowa ściana ogrodzeniowa jest mniej inwazyjna niż drewniana i winylowa, więc ogrodzenie kompozytowe zajmie mniej miejsca na Twoim podwórku. Jeśli chcesz rozpocząć budowę nowego ogrodzenia, sprawdź już dziś ogrodzenia plastikowe drewnopodobne Trex!

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: biuro@ogrodzeniaplastikowe.pl