Optimus czy Lenovo? Jaki komputer do grania kupić?

Jeśli kupujemy komputer z myślą o przeglądaniu internetu, prowadzeniu bloga czy korzystaniu z programów biurowych, zadanie jest stosunkowo łatwe, bo maszyna wcale nie musi być bardzo zaawansowana pod względem technologicznym. Wystarczy względnie szybkie uruchamianie oraz płynne przechodzenie pomiędzy zadaniami. Trudność wzrasta, gdy podstawowe zadanie sprzętu to gry komputerowe. W zależności od specyfiki wykorzystywanych tytułów najczęściej bardzo potrzebna okazuje się odpowiednia karta graficzna, dobry procesor czy płyta główna, dzięki którym możliwe jest sprawne działanie oraz dobrej jakości wartości grafiki i dźwięku. Optimus i Lenovo to dwie marki, w których portfolio znaleźć można komputery gamingowe. Która z nich jest lepsza?

1. Optimus do gier

2. Lenovo do gier

3. Podsumowanie

Niektóre osoby decydują się na samodzielny montaż i dopasowanie do siebie elementów z oferty. Jeśli jednak jest to zbyt czasochłonne lub nie mamy dostatecznej wiedzy na ten temat, można kupić gotowy sprzęt przystosowany do gier.

Optimus do gier

Optimus udowadnia, że komputer gamingowy wcale nie musi kosztować majątku i odnosi się to nie tylko do samodzielnie montowanego sprzętu, ale i do gotowych zestawów. W ofercie znajduje się na przykład sprawnie działający model GB360T-CR8 z linii E-sport, który pozwala na komfort w rozdzielczości HD przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. Nie jest to wcale jedyna opcja z portfolio marki. Łatwo to dostrzec na zestawieniu: https://www.oleole.pl/komputery-stacjonarne-pc,_Optimus.bhtml. Na co zwracać uwagę przede wszystkim?

Zanim naszą uwagę przykują różnego rodzaju udogodnienia wizualne, zwróćmy uwagę na zastosowane w sprzęcie podzespoły. W sprzęcie biurowym całkowicie wystarczający jest procesor Intel Core i3. Z zamiarem gier lepiej jest zainwestować przynajmniej Intel Core i5. Wspomniany model GB360T-CR8 ma 6-rdzeniowy procesor Intel Core i5, którego funkcjonalność wspiera ciche chłodzenie. Dodatkowo producent zastosował 8 GB pamięci DDR4 3000 MHz CL15 z możliwością łatwego rozszerzenia do 64 GB oraz kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 1660 w fabrycznie ulepszonej wersji. Bardzo ciekawym zabiegiem jest zastosowanie dwóch dysków: Crucial BX500 o pojemności 240 GB w roli nośnika systemowego oraz Seagate Barracuda o pojemności 1 TB jako magazynu danych. Poza tą całą specyfikacją gamingowe Optimusy po prostu przyciągają nowoczesnym wyglądem.

Lenovo do gier

Lenovo to marka bardzo lubiana przez graczy. W jej portfolio znaleźć można przystosowane do gier zarówno komputery stacjonarne, jak i laptopy. Tę pierwszą kategorię przejrzeć można na: https://www.oleole.pl/komputery-stacjonarne-pc,_Lenovo.bhtml. Są to opcje tańsze i droższe warianty.

Opcją budżetową jest Lenovo Legion C530-19ICB. Wyróżnia go duża pojemność (1000 GB) oraz wbudowana pamięć 16 GB RAM. Dysk półprzewodnikowy SSD sprawia, że system i poszczególne aplikacje uruchamiają się szybciej, a złącze cyfrowe Display Port pozwala na szybkie przesyłanie dźwięku oraz obrazu, dzięki czemu możliwa jest obsługa multimediów nawet o rozdzielczości 4K Ultra HD. Druga, droższa opcja to Lenovo Ideacentre Y710 Cube. W przypadku tego modelu na uwagę zasługują możliwości graficzne i procesor. Intel Core i5 oraz technologia Turbo Boost pozwala na wysoką częstotliwość pracy zawsze, gdy jest to konieczne.

Podsumowanie

Którą markę zatem wybrać: Optimus czy Lenovo? Marka tak naprawdę nie ma tu większego znaczenia, ponieważ liczy się wnętrze każdego sprzętu. Jeśli planujemy uruchamiać nowe gry co na przynajmniej średnich ustawieniach graficznych, zwróćmy uwagę na procesor. Ten na poziomie 6 i 8 rdzeni ułatwi także stream czy obróbkę wideo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *