Obsługa informatyczna firm

Obsługa informatyczna firm

Osbługa informatyczna firm czy jest potrzebny usługa informatyczna?
Osbługa informatyczna firm czy jest konieczny zabezpieczenie informatyczne?

Budowanie zespołu wsparcia IT dla swojej firmy może być skomplikowanym zadaniem. Musisz wiedzieć, czego potrzebuje Twoja firma i jak wybrać najlepszego dostawcę do pracy. Na przykład niektóre firmy wolą małą, zorganizowaną sieć, podczas gdy inne wolą ciąć koszty. W każdym przypadku kluczem jest zbudowanie zespołu wsparcia, który będzie pasował do Twoich potrzeb.

Poziom 2

Obsługa informatyczna firm może być podzielona na dwa poziomy – Level 1 i Level 2. Wsparcie na poziomie 1 jest najprostszym rodzajem wsparcia, natomiast poziom 2 zapewnia bardziej szczegółowe i kompleksowe rozwiązywanie problemów. Wykorzystuje pracowników z dużą wiedzą i doświadczeniem w zakresie sprzętu i oprogramowania Twojej firmy. Wsparcie IT na poziomie 2 jest przeznaczone do sytuacji, w których początkowy poziom wsparcia nie jest wystarczający do rozwiązania problemu.

Usługi wsparcia technicznego na poziomie 1 obejmują bezpośrednie rozwiązywanie problemów, podstawowe zarządzanie zgłoszeniami i rozwiązywanie problemów ze sprzętem. Usługi wsparcia technicznego na poziomie 2 obejmują złożone problemy i kontynuują pracę agentów L1. W zależności od charakteru działalności firmy, poziom 2 usług informatycznych dla firm może obejmować zarządzanie konfiguracją, tworzenie sieci i handel elektroniczny.

Różnica między poziomem 1 a poziomem 2 usług informatycznych dla firm polega na tym, że pracownicy wsparcia technicznego poziomu 1 są przeszkoleni w zakresie obsługi typowych problemów i realizacji zgłoszeń serwisowych. Pracownicy wsparcia technicznego poziomu 2 mogą nie być inżynierami, programistami ani projektantami, ale są przeszkoleni w zakresie rozwiązywania najbardziej złożonych problemów i dostarczania szczegółowych informacji. Mogą nie komunikować się z użytkownikami końcowymi, ale starają się zrozumieć problem i dostarczyć rozwiązania.

Budowanie zespołu wsparcia technicznego może być trudnym procesem, zwłaszcza gdy firma rośnie i zmienia się. Pomaga to najpierw ustalić strukturę i określić, czego potrzebujesz. Na przykład, firmy programistyczne mają tendencję do posiadania większej ilości problemów technicznych niż firmy usługowe i handlowe. Ważne jest więc, aby określić, jakie są specyficzne potrzeby Twojej firmy, zanim zatrudnisz firmę oferującą wsparcie IT.

Obsługa informatyczna firm na poziomie 2 wiąże się zazwyczaj z zatrudnieniem technika service desk. Zadaniem technika service desk jest rozwiązywanie problemów z użytkownikami. Obejmuje to naprawianie problemów z komputerami, połączeniami internetowymi i oprogramowaniem. Może on również wykonywać rutynowe zadania, takie jak konfigurowanie stacji roboczych i dotrzymywanie terminów.

Chmura

Łatwość korzystania z chmury obliczeniowej sprawiła, że jest ona chętnie wybierana przez małe i średnie firmy, ale z takim podejściem wiążą się pewne zagrożenia. Wśród nich jest bezpieczeństwo. Do usług opartych na chmurze dostęp mają zazwyczaj różne osoby i łatwo przeoczyć ustawienia ograniczające nieausztachetyzowany dostęp. Ponadto, cloud computing wymaga od firm polegania na praktykach bezpieczeństwa dostawcy usług w chmurze, co nie zawsze jest łatwe do zarządzania.

Najbardziej podstawową formą chmury obliczeniowej dla małych i średnich firm jest IaaS, która pozwala organizacjom na wynajem pamięci masowej danych i serwerów w chmurze. Zapewnia ona wszystkie te same technologie, co tradycyjne centra danych, ale dostawca usług w chmurze zajmuje się siecią i dyskami twardymi. Firmy mogą wtedy skupić się na innych aspektach działalności, takich jak marketing, sprzedaż, podczas gdy dostawca chmury zajmuje się innymi aspektami.

Ponieważ coraz więcej pracowników korzysta z urządzeń osobistych, możliwość dostępu do danych z różnych miejsc jest niezbędna dla nowoczesnych firm. Rozwiązania IT w chmurze umożliwiają pracownikom dostęp do ich oprogramowania i obsługi informatycznej firm na dowolnym urządzeniu. Eliminują również konieczność korzystania z zewnętrznych pamięci masowych, zmniejszając ryzyko naruszenia danych. Ponadto usługi oparte na chmurze pozwalają firmom skalować się w miarę potrzeb i mogą one kontynuować działalność w skali z minimalnym przestojem.

Firmy IT mogą również skorzystać z możliwości obsługi aktualizacji i bezpieczeństwa danych przez usługi w chmurze. Usługi te są hostowane na serwerze dostawcy i są dostępne w dowolnym miejscu. Są one bardziej bezpieczne i skalowalne niż oprogramowanie stacjonarne, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla firm.

Godziny pracy bloku

Blok godzin obsługi informatycznej dla firm to sposób na zakup wsparcia informatycznego dla firmy w oparciu o to, ile godzin potrzebujesz w danym miesiącu. Jest to również nazywane modelem pay as you go. Ta opcja jest korzystna dla małych organizacji, ponieważ miesięczne wydatki na IT mogą rozciągnąć mały budżet do punktu załamania, jeśli pojawią się problemy lub wezwania serwisowe nie są odbierane na czas.

Ten rodzaj wsparcia jest zazwyczaj dostępny w godzinach pracy, od 9.00 do 17.00 GMT od poniedziałku do piątku. Liczba dostępnych godzin wsparcia zależy od zakupionego pakietu. Godziny blokowe są ważne przez dwanaście miesięcy. Za godziny płacisz z góry, a obowiązkowe kwoty za odnowienie są potrącane z Twojego konta za pomocą polecenia zapłaty. Jeśli wykorzystasz swoje godziny blokowe przed końcem miesiąca, otrzymasz przypomnienie pocztą elektroniczną, aby zapłacić za pozostałe godziny. Minimalny czas wsparcia to sześć minut w przypadku wsparcia zdalnego i maksymalnie dwie godziny w przypadku wsparcia na miejscu.

Dzięki Block Hours możesz wybrać godziny wsparcia IT, których potrzebujesz, w cenie dopasowanej do Twojego budżetu i potrzeb biznesowych. Można je wykorzystać na dowolne potrzeby, od wsparcia infrastruktury po service desk i usługi zarządzane, a także na zwolnienie lekarskie lub urlop. Możesz nawet zdecydować, jak często chcesz wzywać pomoc, więc nie musisz zatrudniać zespołu IT na cały etat.

Rozliczenia w czasie blokowym to świetny sposób na zmniejszenie kosztów administracyjnych. Rozliczanie w czasie blokowym eliminuje opóźnienia w płatnościach i ryzyko wielu małych rachunków dla jednego klienta. Pozwala również na wychwycenie wielu drobnych próśb od klientów. Poprzez zapewnienie, że jesteś rozliczany w blokach, Twoi klienci zobaczą, że jesteś zaangażowany w ustalony okres czasu.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: akte@akte.com.pl