Jeśli nigdy nie otrzymałeś pożyczki na zakup czegoś, na pewno jesteś w mniejszości!

Jeśli nigdy nie otrzymałeś pożyczki na zakup czegoś, na pewno jesteś w mniejszości!

Pożyczki mogą być świetną rzeczą, ale mogą także wpędzić cię w kłopoty. Jednym z kluczy do sukcesu finansowego jest zrozumienie, kiedy pożyczki są dobrym rozwiązaniem dla twojej sytuacji. Pożyczki nigdy nie są dobrym pomysłem, jeśli nie możesz sobie pozwolić na ich spłatę w wymaganych ramach czasowych. Przyjrzyjmy się, czym jest pożyczka i dowiedz się, jakie są typowe sposoby pożyczania pieniędzy.

Pożyczka jest to otrzymanie pieniędzy od znajomego, banku lub instytucji finansowej w zamian za przyszłe spłaty głównej kwoty, plus prowizji. Kwota główna to pożyczona kwota, a odsetki to kwota naliczona za otrzymanie pożyczki. Ponieważ kredytodawcy podejmują ryzyko, że nie spłacisz pożyczki, muszą zrównoważyć to ryzyko, pobierając opłatę – zwaną odsetkami. Pożyczki zazwyczaj są zabezpieczone lub niezabezpieczone. Zabezpieczona pożyczka obejmuje zastaw aktywów (takich jak samochód, łódź lub dom) jako zabezpieczenia pożyczki. Jeśli pożyczkobiorca zachowuje się domyślnie lub nie spłaca pożyczki, pożyczkodawca przejmuje aktywa. Preferowana jest opcja niezabezpieczonej pożyczki, ale nie tak powszechna. Jeśli pożyczkobiorca nie spłaci niezabezpieczonej pożyczki, pożyczkodawca nie ma prawa wziąć niczego w zamian. Nie ma znaczenia do jakiego miasta pojedziecie. Czy to będzie Wrocław, Gdańsk, czy zaciągniecie kredyty w Zakopanem, zawsze warunki pożyczki będą podobne.

            Jedną z przykładowych pożyczek, jest ta, omówiona przeze mnie niżej:

Pożyczki pod zastaw domu i linie kredytowe – Właściciele domów mogą zaciągać pożyczki na poczet kapitału własnego w domu przy pomocy tego rodzaju pożyczek. Kwota kapitału własnego lub pożyczki byłaby różnicą między oszacowaną wartością domu a kwotą, którą nadal jesteś winien z tytułu kredytu hipotecznego. Pożyczki te są dobre na dodatki do domu, remonty domów lub konsolidację zadłużenia. Stopa procentowa jest często odliczana od podatku, a także dość niska w porównaniu z innymi pożyczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *