Jak zbudować ogrodzenie

Ogrodzenie to rodzaj bariery, która otacza teren zewnętrzny. Większość ogrodzeń jest wykonana ze słupków i połączona z deskami, drutem, sztachetami lub siatką. W przeciwieństwie do ściany, ogrodzenie nie ma solidnego fundamentu na swojej długości. Materiały użyte do budowy ogrodzenia powinny być starannie dobrane pod kątem ich wartości estetycznej i funkcjonalnej. Ogrodzenia służą do ochrony przed intruzami, trzymania zwierząt domowych lub blokowania niepożądanych widoków.

Drewno

Twarde drewno tropikalne, takie jak teak, akacja i heban, to doskonały wybór na plastikowe ogrodzenia. Chociaż materiały te są droższe i trudniej je znaleźć, mają wiele zalet, w tym odporność na ogień i trwałość. Dodatkowo, są one dość atrakcyjne. To, czy zdecydujesz się na tradycyjne drewno czy ekologiczną opcję, zależy od ogólnego klimatu obszaru, w którym planujesz zainstalować ogrodzenie. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach różnych materiałów przed wybraniem tego, który jest dla Ciebie najlepszy.

Biorąc pod uwagę koszty, ogrodzenia plastikowe są atrakcyjną i ekonomiczną opcją. Drewna jest dużo i jest naturalnie odporne na gnicie, a profesjonalnie zbudowane ogrodzenie plastikowe będzie trwać dziesiątki lat. ogrodzenia plastikowe można łatwo czyścić wodą i mydłem. Jeśli drewno jest uszkodzone, łatwo jest wymienić poszczególne deski. Jeśli chcesz konkretnego projektu, można nawet dostosować plastikowe ogrodzenie, aby dopasować się do potrzeb i uzupełnić swój krajobraz.

Dwa główne elementy ogrodzenia z tworzywa sztucznego to deski wypełniające i sztachety. Deski wypełniające są najbardziej zauważalną częścią ogrodzenia plastikowego i są wykonane z wyprodukowanych sekcji. Sekcje te mają zazwyczaj od sześciu do ośmiu stóp długości i są przymocowane do szyn. Słupki muszą być głęboko zakopane w ziemi, aby zapobiec uginaniu się podczas zimowego cyklu zamrażania i rozmrażania. Jednakże deski wypełniające mogą być wykonane z różnych materiałów.

Istnieje wiele różnych typów plastikowych ogrodzeń. plastikowe ogrodzenia są idealne dla frontowych podwórek, ponieważ trzyma się z dala od wścibskich oczu, a jednocześnie pozwala na oglądanie swojego podwórka. plastikowe ogrodzenia mogą być zbudowane z pojedynczych desek, lub możesz zdecydować się na zakrzywiony lub łukowaty projekt. Można również zdecydować się na dodanie dekoracyjnych szczytów, desek cap, łuków lub spadków. Szeroki wybór słupków ogrodzeniowych i czapek pozwala na wybór odpowiedniego ogrodzenia dla Twojego podwórka.

Kamień

Istnieje kilka ważnych kroków, które musisz podjąć, aby zbudować ogrodzenie z kamienia. Zanim zaczniesz, upewnij się, że strona ogrodzenia jest równa i czysta od wszelkich zanieczyszczeń. Powinieneś użyć młotka, aby wyszczerbić rogi kamienia, a piła do cięcia lub ręczna szlifierka z tarczą diamentową do cięcia kamieni. Następnie należy przygotować stopkę lub fundament, za pomocą poziomu i wykopu o szerokości około 12 cali. Gdy stopa jest ukończona, nadszedł czas na montaż ogrodzenia.

Jeśli zdecydujesz się mieć kamienne ogrodzenia zainstalowane, być przygotowany do wydania około $ 25-85 za stopę kwadratową. To zależy od rodzaju kamienia, który chcesz, i stawki pracy pobieranej przez kamieniarzy. Największe koszty będą pochodzić z pracy. Jednakże, jeśli jesteś poręczny, można zainstalować kamienny płot siebie. W większości przypadków, kamienne ogrodzenie będzie bardziej opłacalne niż tradycyjne drewniane lub plastikowe ogrodzenie, ponieważ nie będziesz musiał się martwić o naprawę lub utrzymanie struktury.

W południowo-wschodnim Kentucky znajduje się wiele kamiennych ogrodzeń. Ale do niedawna podróżni przejeżdżający przez ten region nie zauważali tych hissztachetycznych konstrukcji. Wtedy grupa kobiet skontaktowała się z Jan Hutto, pierwszą kobietą certyfikowaną jako mistrz rzemiosła kamiennego w Stanach Zjednoczonych. Miały nadzieję zachować dziedzictwo kulturowe Kentucky i nauczyć młodych ludzi umiejętności niezbędnych do budowy kamiennego ogrodzenia. Dzięki wspólnej pracy udało im się zrealizować projekt i ułożyć prawie 50 ton kamienia.

Inny rodzaj kamiennego ogrodzenia znany jest jako mur skalny. Ten rodzaj kamiennego muru jest świetną barierą, ale należy zauważyć, że nie jest całkowicie stabilny. Te ściany są łatwe do wspinaczki, a zwierzęta gospodarskie wkrótce nauczą się ich unikać. Ponadto, ściany skalne są łatwo demontowane do wejścia i odbudowy. Tradycyjnie, ściany skalne były budowane przez rolników i innych, którzy byli wykwalifikowani w kamieniarstwie. Jednak dziś każdy z odrobiną siły może zbudować własną ścianę skalną.

Metal

Ogrodzenia plastikowe mogą występować w kilku stylach, z których każdy ma swoje własne zalety. Na przykład, ogrodzenia z drutu mogą pomóc utrzymać małe zwierzęta z dala, a jednocześnie oferują trwałość. Nie wymagają one specjalnych narzędzi lub betonowych stóp i mogą być wykonane na zamówienie, aby dopasować się do estetyki ogrodu. Innym popularnym rodzajem jest ogrodzenie z tworzywa sztucznego, które jest lekkie i naśladuje wygląd żelaza. Nie jest jednak zaprojektowane tak, aby wytrzymać duże obciążenia, dlatego powinno być instalowane przez profesjonalistów.

Innym rodzajem ogrodzenia z tworzywa sztucznego są panele z blachy falistej. Mogą one być instalowane poziomo lub pionowo i charakteryzują się półprzezroczystymi lub nieprzezroczystymi wzorami. Powszechny projekt ogrodzeń plastikowych zawiera poziome lub pionowe listwy. Te panele mogą być wykonane z metalu falistego lub szkła dla bardziej stylowego wyglądu. Jeśli szukasz ogrodzenia, które oferuje prywatność, można również użyć paneli metalowych, które są półprzezroczyste lub całkowicie nieprzezroczyste.

Aby zainstalować plastikowe ogrodzenie, najpierw należy określić wysokość i lokalizację słupka. Niektóre słupki będą musiały być osadzone w istniejącym podłożu, co utrudnia ich podnoszenie. Inną opcją jest mocowanie retrofit, które wykorzystuje te same śruby, ale pokrywa je wykończeniem. plastikowe ogrodzenia mają zwykle 11 cali wysokości, co oznacza, że będziesz potrzebował ceglanej lub murowanej kolumny do zamontowania słupków. Następnie trzeba będzie przymocować sztachety do stałego wspornika. Ta opcja wymaga malowanych śrub dla każdego pręta. Jeśli słupki nie są równe, wybierz regulowane mocowanie.

Ogrodzenie z tworzywa sztucznego wymaga okresowej konserwacji aby zapewnić mu atrakcyjny wygląd. Regularna konserwacja jest konieczna, aby chronić go przed rdzą. Zmiana koloru farby na plastikowym ogrodzeniu może być kosztowna i wymaga pomocy eksperta. Jest to jednak świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i zwierzętom domowym. Na przykład, plastikowe ogrodzenia powinny być czyszczone co najmniej dwa razy w roku, aby utrzymać kolor. Można również zastosować warstwę farby hamującej rdzę na ogrodzeniu.

Przepuszczalna

Jeśli chodzi o przepuszczalność, wielkość porów w ogrodzeniu określa, jak łatwo płyny przez nie przechodzą. Jeśli ogrodzenie nie jest pozbawione porów, to jego przepuszczalność jest niska. Może być nawet nie przepuszczalne. Istnieją jednak sposoby na zmierzenie przepuszczalności bez konieczności instalowania ogrodzenia pozbawionego porów. Poniżej wymieniono kilka metod. Ten artykuł omówi różnice między przepuszczalne i nieprzepuszczalne ogrodzenia i jak określić, czy określony typ ogrodzenia jest dobrym wyborem dla Twojej nieruchomości.

Przepuszczalność ogrodzenia ma znaczący wpływ na ekologię krajobrazu. Afrykańskie dzikie psy są znane z przekraczania ogrodzeń chroniących przed drapieżnikami. W takich sytuacjach przepuszczalność może dynamicznie rosnąć lub maleć w zależności od wielkości i liczby otworów w ogrodzeniu. Jest to szczególnie istotne w przypadku rezerwatu, który jest rozdrobniony i ma mało miejsca na roślinność. Wykazano, że przepuszczalne ogrodzenia mają korzystny wpływ na ekologię danego regionu.

W przeszłości badacze proponowali szereg różnych porowatości dla ogrodzenia barierowego. Ogrodzenia te mają wyższą porowatość niż ogrodzenia pełne, co sprzyja erozji wietrznej i gromadzeniu się piasku pod wiatr. Ale nadal istnieją pewne istotne różnice między ogrodzeniami pełnymi a przepuszczalnymi. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenia o porowatości pomiędzy 0,3 a 0,4 są najbardziej skuteczne w ograniczaniu erozji wiatrowej.

Tradycyjne domy tropikalne często składają się z wielu spokrewnionych rodzin mieszkających w jednej zagrodzie. Ogrodzenie po nawietrznej stronie pierwszego rzędu zmniejsza nacisk wiatru na budynki. Kiedy pojawia się ogrodzenie, punkt stagnacji w kierunku przodu przesuwa się na szczyt budynku. Zmniejsza to ciśnienie na przedniej granicy, co oznacza, że wiatr jest przyjemniejszy dla mieszkańców. Czynniki te zwiększają komfort mieszkańców.

Inne

W londyńskim podziemiu płoty często pełniły dodatkowe role. Niektóre z nich służyły jako miejsca spotkań bandytów i gangów przestępczych. Inne służyły jako przystanie, przyjmując od przestępców skradzione dobra. Do bezpiecznych domów należały domy publiczne, salony gier i meliny opiumowe. Zakłady te zatrudniały czasem ludzi do pełnienia roli ogrodzenia. Ten typ zachowań przestępczych był starożytną i głęboko zakorzenioną dynamiką w społeczeństwie. Jego ewolucja była złożonym procesem, w który zaangażowanych było wielu różnych aktorów.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: biuro@ogrodzeniaplastikowe.pl