Jak zbudować ładne ogrodzenia

Dodawanie dekoracyjnych akcentów do swojego podwórka to łatwy sposób na nadanie swojemu ogrodzeniu stylowej metamorfozy. Istnieje kilka różnych typów ogrodzeń dostępnych, w tym styl Picket, Lattice top, Shadow box, i kratowe kraty. Aby Twoje ogrodzenie było bardziej interesujące, dodaj sadzarki, latarnie lub ładne znaki do słupków. Używanie farby lub bejcy na ogrodzeniu może nadać mu nowy wygląd.

Ogrodzenia w stylu pikietażowym

Biały płot z pikiety jest częścią amerykańskiego snu. Choć nie jest to najczęstszy typ ogrodzenia, jest zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Styl ten był romantyczny w całej historii poprzez książki, filmy i obrazy. Te dni, ogrodzenia stylu picket są wykonane z różnych materiałów, od drewna do winylu, i są dostępne w różnych kolorach i teksturach. Oto kilka przykładów.

Ogrodzenia w stylu Picket to klasyczny wybór i najtańszy rodzaj ogrodzenia. Wyglądają szczególnie świetnie z pomysłami na ogród typu cottage. Można w nich posadzić róże, krzewy i rośliny, aby nadać im więcej uroku. Dopasowane bramy ogrodowe mogą dopełnić wygląd. Aby utrzymać je w czystości i konserwacji, użyj myjki ciśnieniowej z delikatnym ustawieniem, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. Sprawdź również kąt nachylenia dachu swojego domu, aby zdecydować, jaki rodzaj pikiet będzie wyglądał najlepiej z Twoim domem.

Seria Lincolnshire ma pionowe elementy o kształcie rombów, co zmniejsza ilość otwartej przestrzeni między pikietami. Ten projekt ma również czyste linie, więc dobrze pasuje do nowoczesnych domów. Ponadto styl ten doskonale prezentuje się w sąsiedztwie ceglanych chodników i betonowych podjazdów. Jest on również przyjazny dla sąsiadów. Istnieje wiele innych ogrodzeń w stylu pikotek, które można wybrać. Po prostu pamiętaj, aby zapytać swojego wykonawcę ogrodzenia o zalecenia.

Ogrodzenia kratowe

Ogrodzenia kratowe górne to świetny wybór dla wielu różnych typów ogrodzeń, od prostych paneli prywatności po stylowe akcenty. Sztachety plastikowe do ogrodu Są one zazwyczaj instalowane na szczycie istniejących ogrodzeń i zapewniają schludny, atrakcyjny wygląd. Przed rozpoczęciem, należy zmierzyć długość i szerokość obszaru, który chcesz pokryć. Następnie zaznacz pozycję każdego z paneli kratowych za pomocą ołówka. Zmierz również co drugi słupek, upewniając się, że między każdym z nich jest równa ilość miejsca.

Chociaż ogrodzenia plastikowe są ogólnie atrakcyjne i wytrzymałe, mogą nie być tak trwałe jak inne rodzaje ogrodzeń. Powinieneś rozważyć wytrzymałość drewnianej kraty przed podjęciem decyzji o jej instalacji. Ogrodzenie wykonane z grubych metalowych listew może zwiększyć bezpieczeństwo. Najlepszym sposobem, aby zdecydować się na ogrodzenie z góry kratowej jest zbadanie opcji materiałowych. Jeśli mieszkasz w szczególnie surowym obszarze, możesz zdecydować się na grube metalowe ogrodzenie szczytowe kratowe.

Możesz pomalować ogrodzenie kratowe top dowolny kolor, chociaż będziesz chciał zagruntować i pomalować drewno pierwszy. Czerwony i biały są tradycyjne kolory dla ogrodzeń lattice top. Można również zainstalować ogrodzenie kratowe top siebie, jeśli jesteś poręczny. Możesz kupić cienkie listwy drewniane i wyciąć kąty końcowe. Po tym, zszywać kawałki razem w punktach spotkań.

Ogrodzenia w formie skrzynek cieniowych

Chociaż istnieje kilka rodzajów ogrodzeń shadow box dostępnych, są one zazwyczaj sześć do ośmiu stóp wysokości. Wysokość ogrodzenia będzie zależeć od tego, jak wysoki chcesz, aby być i rodzaj drewna używane. Cedr i cyprys są najczęstsze rodzaje drewna, podczas gdy redwood jest droższym wyborem, ale również znany z jakości i trwałości. Jeśli martwisz się o koszty, ogrodzenia winylowe shadowbox są dobrą opcją dla Twojego podwórka.

Projekt ogrodzenia shadowbox jest charakterystyczny i uzupełni każdy styl krajobrazu. Jego górne czapki mogą być dostosowane, od rustykalnych do wyrafinowanych. Czapki górne ogrodzenia prywatnego mogą dodać ładny wizualny akcent i ochronę przed intruzami. Większość wykonawców oferuje różne rodzaje drewna, aby dopasować estetykę domu. Ogrodzenia Shadow box są jednym z najładniejszych ogrodzeń, które można wybrać. Istnieje wiele korzyści z tych ogrodzeń.

Kolejną zaletą ogrodzeń typu shadow box jest to, że mogą one wytrzymać wiatr lepiej niż ogrodzenia prywatne. Ogrodzenia typu shadow box mają szczeliny, które pozwalają na przepływ powietrza na podwórko, podczas gdy ogrodzenia prywatne są zaprojektowane tak, aby blokować letnie bryzy. Jednak te ogrodzenia wymagają wyższego poziomu wiedzy i kosztów. Ponadto, traktowane drewno ma tendencję do kurczenia się w słońcu, więc należy przygotować się do wydania nieco więcej, aby zainstalować ogrodzenie shadow box.

kratowe kraty

Możesz zbudować kratowe kraty do ogrodzenia lub ekranu z deski drewnianej/winylowej o wymiarach cztery na osiem cali i gwoździ lub śrub. Aby zapobiec zamarzaniu, należy zainstalować słupki w ziemi. W przeciwnym razie możesz przymocować je do pokładu. Jeśli montujesz swoje ogrodzenie na ziemi, impregnowane ciśnieniowo słupki 4 „x4” są najbardziej przystępną opcją. Słupki cedrowe lub winylowe będą pasować do reszty ogrodzenia. Jeśli budujesz ogrodzenie, możesz dodać więcej paneli i akcesoriów do swojej kratowej trelinki.

Przed zainstalowaniem plastikowego ogrodzenia, musisz zmierzyć przestrzeń, którą chcesz zamknąć. Aby upewnić się, że ogrodzenie ma odpowiednią wysokość, zmierz wysokość górnych i dolnych słupków Twojego ogrodzenia. Możesz również zmierzyć wysokość panelu ogrodzeniowego i odpowiednio go oznaczyć. Upewnij się, że nad panelami jest wystarczająco dużo miejsca na dekoracyjne czapki słupków. Powinieneś mieć co najmniej osiem stóp wolnej przestrzeni między słupkami.

Do prostego ogrodzenia można kupić kratową trelinkę. Jest to podstawowe ustawienie, które podtrzymuje małe rośliny. Jednak kratownica ma o wiele więcej zalet. Oprócz wspierania szerszego obszaru, działa również jako ekran prywatności. Może również służyć jako drzwi dla twoich zwierząt domowych lub gości. Jej piękno jest niezrównane, więc z przyjemnością wykorzystasz ją na swoim podwórku.

płoty plastikowe

Istnieje kilka korzyści z zainstalowania plastikowego ogrodzenia na swojej posesji. Po pierwsze, są one lekkie. Panele można kupić prefabrykowane, więc można je zainstalować samodzielnie. W przeciwieństwie do drewna i innych tradycyjnych materiałów, plastikowe ogrodzenia nie rozszerzają się ani nie kurczą, pozostawiając szczeliny między panelami. Ponadto są one estetyczne i mogą zwiększyć wartość odsprzedaży Twojego domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach plastikowych ogrodzeń.

Ogrodzenia plastikowe nie wymagają malowania ani uszczelniania. Zachowują ładny i atrakcyjny wygląd przez wiele lat, nie wymagając przy tym wielu zabiegów konserwacyjnych. Na białym plastikowym ogrodzeniu nie widać brudu ani mchu i jest ono praktycznie bezobsługowe. Istnieje również wiele kolorów i tekstur do wyboru. Niektóre nawet obejmują panele kratowe i kształtowane czapki słupków. Z tak wielu zalet, to łatwo zobaczyć, dlaczego plastikowe ogrodzenia są atrakcyjne i niedrogie opcji ogrodzenia.

Choć ogrodzenia plastikowe nie są tak trwałe jak drewniane czy metalowe, nie wymagają malowania co roku. Nie wypaczają się również ani nie gniją i nie wymagają barwienia co roku. Jeśli martwisz się o wygląd swojego plastikowego ogrodzenia, jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać. Będziesz miał ładne ogrodzenie przez wiele lat. I nie musisz się martwić o blaknięcie koloru i materiał staje się kruchy w czasie.

płoty plastikowe

Ogrodzenia plastikowe oprócz tego, że służą jako bariera lub ściana, są również atrakcyjne. Oprócz pełnienia funkcji muru, mogą służyć również jako przegrody. ogrodzenia plastikowe są wykonane ze słupków i sztachet, które są połączone gwoździami. Część ochronna ogrodzenia strzeże punktu końcowego przed potencjalnymi szkodami i utrzymuje drewno w stanie odpornym na warunki atmosferyczne. Oto kilka zalet ogrodzeń z tworzywa sztucznego:

Po pierwsze, drewno jest bardzo trwałym materiałem. plastikowe ogrodzenia wymagają mniej konserwacji i napraw niż inne materiały. Oznacza to, że możesz zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, jeśli zdecydujesz się na drewno wysokiej jakości. Z drugiej strony, możesz chcieć wymienić ogrodzenie, gdy się wyprowadzisz lub sprzedasz dom. Jeśli wkrótce się przeprowadzasz, możesz nie chcieć inwestować w długotrwałe drewno. Co więcej, plastikowe ogrodzenia są łatwe w utrzymaniu.

W przeciwieństwie do innych materiałów, drewno może być barwione w różnych odcieniach szarości. Możesz również wybrać kolor, który pasuje do wyglądu zewnętrznego Twojego domu. Na przykład naturalne drewno, takie jak dąb, może dodać ciepły wygląd do Twojego podwórka. Możesz również wybrać styl, który pasuje do Twojego wnętrza i projektu zewnętrznego. Pomimo korzyści płynących z plastikowych ogrodzeń, mają one również wady. Oprócz korzyści estetycznych, plastikowe ogrodzenia mogą być trudne do utrzymania i czyszczenia.

płoty plastikowe

Jeśli myślisz o ogrodzeniu dla domu, plastikowe ogrodzenie może być doskonałym wyborem. plastikowe ogrodzenia są zbudowane z mieszaniny plastiku i drewna, i mogą być wykonane w różnych kolorach i stylach, aby dopasować się do każdej estetyki. Są one również odporne na warunki atmosferyczne i owady, więc nie trzeba się martwić o regularne mycie mocy. Plastikowe ogrodzenie zwiększy wartość nieruchomości i zapewni lata piękna.

Jednym z minusów plastikowych ogrodzeń jest to, że muszą być odpowiednio utrzymywane, aby wyglądać tak dobrze jak nowe. Materiały te nie są porowate, więc są bardziej narażone na gnicie lub blaknięcie. Oznacza to, że nie trzeba będzie ich malować, a także są bardzo łatwe do czyszczenia. Możesz użyć węża i mydła, aby usunąć brud, a oni nie będą wymagać regularnego mycia siłowego. Ponadto, plastikowe ogrodzenia są niskie koszty utrzymania i nie będzie wymagać częstego malowania.

Kolejną zaletą plastikowych ogrodzeń jest to, że mogą być zainstalowane przez właściciela domu. Wielu producentów zapewnia instrukcje krok po kroku do instalacji swoich plastikowych ogrodzeń. Home Depot zapewnia krok po kroku instrukcje z listą narzędzi. plastikowe ogrodzenia są również stosunkowo niedrogie, od 3 do 6 dolarów za stopę liniową. Te ogrodzenia są w różnych kolorach i stylach, i wahają się w wysokości od trzech stóp do ośmiu stóp.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: biuro@ogrodzeniaplastikowe.pl