Jak nagrywać dobrej jakości dźwięk?

Wiadomo, że każdy z nas tak naprawdę ma w życiu inne zainteresowania i zajmuje się czymś innym. Jest to zupełnie normalne, gdyż właśnie dlatego na całym świecie są różne zawody. Dla przykładu, jeśli ktoś interesuje się śpiewaniem, muzyką czy jej nagrywaniem to w bardziej profesjonalnych warunkach coś takiego odbywa się w specjalnym miejscu takim jak np. studio.

Polepszenie jakości dźwięku

Zapewne nie wszyscy wiedzą o tym, że często są tam stosowane absorbery akustyczne. W jakim celu? Dzięki nim dźwięk, który rozchodzi się w danym pomieszczeniu jest o wiele bardziej czysty co ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku nagrywania piosenek. To jeszcze nie wszystko, bo jeśli będą one zamontowane to o wiele wyraźniej zrozumiemy co mówią inne osoby. Nie będziemy w ogóle słyszeć echa, które w wielu przypadkach po prostu psuje jakość nagrań. Jeśli chodzi o sam montaż takich absorberów to w zasadzie nie ma w tym większej filozofii, ponieważ wystarczy tylko wywiercić dziury w ścianie w odpowiednich miejscach, a następnie przy pomocy kołków takie absorbery zawiesić – każdy powinien sobie z tym poradzić.

Inny, ale sposób

Jednak warto wiedzieć, że nie jest to jedyne wyjście, jeśli chodzi o poprawę jakości dźwięku, ponieważ istnieje jeszcze coś takiego jak pianki dźwiękochłonne. Można się domyślać, że działają one bardzo podobnie do wcześniej wspomnianych absorberów. Nie będziemy już słyszeć, dzięki takim piankom charakterystycznego pogłosu, który bardzo mocno przeszkadza w tym, aby uzyskać odpowiednią jakość nagrania. Jeśli chodzi o sam montaż takiej pianki to zawsze musimy zwracać uwagę na to, aby odbywało się to w pomieszczeniach odpowiedniej wielkości – nie powinny być one zbyt duże ani zbyt małe. Jeśli nie będziemy się do tego stosować to niestety możemy nie uzyskać oczekiwanych efektów, a chyba nie o to chodzi. W odróżnieniu od absorberów pianki akustyczne często montuje się do ściany przy pomocy kleju co dla niektórych jest znacznie łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *