Jak działa holter EKG?

W służbie zdrowia serca i pulsu, holter EKG jest przydatnym typem monitora serca, przenośnym urządzeniem medycznym do regularnego monitorowania pracy serca przez ponad 24 godziny. Dobrze wykonany aparat Holter EKG będzie wyposażony w najnowsze oprogramowanie i sprzęt, który pozwoli na ciągłe monitorowanie w czasie rzeczywistym aktywności elektrycznej serca w każdym środowisku. Informacje uzyskane z holtera EKG mogą pomóc lekarzowi w zdiagnozowaniu choroby serca lub jako środek wczesnego wykrywania arytmii (rytmicznych rytmów serca). Może również pokazać, jak poprawić zdrowie serca, unikając chorób, o których wiadomo, że są czynnikami ryzyka niewydolności serca.

Wiele placówek medycznych używa obecnie monitorów holter ekg warszawa do pomiaru aktywności elektrycznej pacjentów z chorobami serca. Monitory serca są używane przez pielęgniarki i innych pracowników służby zdrowia do oceny i rejestrowania tętna pacjenta i innych objawów. Zapewniony jest interfejs komputerowy z odbiornikiem bezprzewodowym, dzięki czemu możesz umieścić odbiornik w dowolnym miejscu i odpowiadać na Twoje sygnały. W niektórych modelach ta komunikacja bezprzewodowa została wyposażona we wbudowany akumulator, dzięki czemu nie ma konieczności podłączania odbiornika do źródła zasilania. Zalety modelu Holtera obejmują pomiary niskiego ciśnienia krwi, mniejsze zapotrzebowanie na bodźce manualne stymulujące serce oraz brak części mechanicznych, które mogą z czasem ulegać degradacji.

Te nowoczesne urządzenia są przeznaczone do dwóch głównych funkcji. Jednym z nich jest zapewnienie ciągłego monitorowania tętna, a drugim dostarczanie informacji o wydajności pompowania serca. Monitory serca mogą być używane do testów wysiłkowych lub do pacjentów z niewydolnością serca. W pierwszym celu osoba korzystająca z monitora musi wiedzieć, jak dobrze reaguje na stymulację i dowiedzieć się, które obszary wymagają większej lub mniejszej stymulacji.

Monitory Holtera są również pomocne w pomiarze natlenienia krwi.

Dzięki temu są przydatne na oddziałach intensywnej terapii i szpitalach, w których nasycenie tlenem ma kluczowe znaczenie. Jeśli cierpisz na niedotlenienie, nie będziesz mieć wystarczającej ilości tlenu we krwi. Wysokie nasycenie krwi tlenem (odstęp między niskim a wysokim poziomem tlenu we krwi) jest konieczne, aby zapobiec uszkodzeniu mózgu i śmierci tkanek.

Urządzenia te mogą mierzyć zarówno tętno, jak i częstość oddechów. Częstość bicia serca można uznać za wiarygodny wskaźnik aktywności fizycznej i zatrzymania krążenia. Heteroskop ma układ scalony, który wykrywa zmiany rytmu bicia serca. W rezultacie monitor może określić, czy serce działa prawidłowo, czy nie.

Kiedy serce jest pod wpływem stresu, mogą wystąpić nieregularne skurcze. Częstotliwość tych nieprawidłowości można zidentyfikować za pomocą monitorów EKG. Jeśli wykazują regularność, może to oznaczać, że twoje serce jest zestresowane. Możesz zapobiec pogorszeniu się tego stanu, wykonując regularne ćwiczenia.

Monitory EKG są bardzo małe i łatwo mieszczą się w dłoni. Nie ma potrzeby stosowania skomplikowanego i drogiego sprzętu. Musisz jednak nauczyć się go prawidłowo używać. Zaraz po zakupie należy wziąć udział w szkoleniu prowadzonym przez autoryzowanego technika. Zapewni to, że będziesz w stanie prawidłowo obsługiwać swoje monitory i udzieli wskazówek, kiedy go używasz.

Holter EKG uważane jest za doskonałe narzędzie do wykrywania zawałów serca. Powinieneś jednak wiedzieć, że powinieneś polegać na urządzeniu tylko wtedy, gdy jesteś chory lub bardzo chory. Nigdy nie powinieneś używać monitora, gdy jesteś zdrowy, ponieważ możesz zignorować sygnały i zignorować swoje chore serce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *