Eko ogrodzenia Poznań

Eko ogrodzenia

Obecnie króluje moda na ekologię, jednakże czy ów trend dotyczy każdej domenie życia? Okazuje się iż właściwie tak. Nikogo nie dziwi ekologiczna żywność bądź ubiór wykonane z naturalnych włókien ale eko dom a tym bardziej płot to zagadnienie bardziej abstrakcyjne. Przyjrzyjmy się w takim razie ekologicznym sztachetom.

Płoty przyjazne środowisku
Zapewne wielu z was zastanawia się które to mogą być ogrodzenia, zaś odpowiedź jest nadzwyczaj prosta. Są to ogrodzenia stworzone z drzewa z odzysku, np. pochodzącego z rozbiórki jakiegoś domu.
Drewno z odzysku, jest świetnym wyborem pod względem ekologicznym, często też tańszą alternatywą niż kupno nowychtowarów do konstrukcji ogrodzenia. Sztachety z rusztowania, palety, towary pozostałe po demolce mogą być kolejny raz użyte do aranżowania indywidualnych wymyślnych ogrodzeń, jakie będzie dostosowane do osobistych potrzeb. Jeśli nie masz pewności, czy dane drewno ogrodzeniowe jest towarem z recyklingu, powinno się sprawdzić czy posiada certyfikat FSC, świadczący o pochodzeniu ze źródeł odnawialnych.

Naturalne płoty

Inną opcją na ekologicznesztachety są rosnące ogrodzenia. Wymogiem posiadania takiego rodzaju płotu jest dysponowanie odpowiednią przestrzenią. Krzewy, drzewa, bądź również inne rośliny mogą idealnie sprawdzać się w roli ogrodzenia. Wierzba, czy też topola czarna to drzewa, jakimi bez trudu można manipulować w ten sposób, żeby ukształtowały wspaniałego ogrodzenie dla ludowego stylu botaników. „Żyjąca” wierzba zezwala nam na adekwatne uregulowania jej gałązków oraz konaru w ten sposób, żeby można było uformować z nich różne kształty. Do wykonania ogrodzenia pomocne jest w przybliżeniu 500 pędów „żyjącej” wierzby. Jeżeli mamy kłopot z uformowaniem naszych roślin, powinno się zastanowić się nad zatrudnieniem fachmana.

Dodaj komentarz