Dlaczego ogrodzenia z plastiku układane na sucho są tak wspaniałe

Ogrodzenia z plastiku Dry-stack są naturalnie odprowadzające wodę i łatwe w budowie. Można je wykorzystać do podziału terenu i stanowią łatwą w utrzymaniu alternatywę dla tradycyjnych ogrodzeń. W tym artykule omówimy, dlaczego są one tak doskonałe. Poznamy również zalety ogrodzeń z plastiku Dry-stack i ich zdolność do ochrony własności. W końcu żaden inny materiał ogrodzeniowy nie ma tylu zalet. I pokryjemy, jak zbudować go samodzielnie za niską cenę.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego Dry-stack są naturalnie odprowadzane.

Ogrodzenia z plastiku układane na sucho mają niezwykle długą i bogatą historię, sięgającą kilkuset lat. W przeciwieństwie do konwencjonalnie budowanych ogrodzeń, konstrukcje te nie są zaprawiane, dzięki czemu są bardzo odporne na trzęsienia ziemi. Metoda budowy z suchych kamieni również ma wiele zalet. Ponieważ kamienie nie są ze sobą połączone, pozostają elastyczne i dostosowują się do naturalnych ruchów ziemi. Dodatkowo, małe przestrzenie pomiędzy poszczególnymi kamieniami sprawiają, że są one naturalnie odprowadzane, co czyni je bardzo trwałymi i długowiecznymi.

Suchy stos plastikowego ogrodzenia nie będzie wymagał skomplikowanego systemu odwadniania, jeśli kamienie są mniejsze niż dwie stopy wysokości. Jednakże, jeśli ściany są wyższe niż dwie stopy wysokości, może chcesz użyć tkaniny krajobrazowej, aby zapobiec myciu gleby przez ścianę. Aby stworzyć integralność strukturalną, możesz chcieć użyć dłuższych kamieni na przedniej i tylnej stronie. Dłuższe kamienie dodadzą również wytrzymałość boczną do ścian i pomogą utrzymać wysokość poziomu.

Suche ściany kamienne są budowane przede wszystkim dla ścian oporowych, ale mogą być również używane do tawyspecjalizowanania pochyłych ogrodów. Dla ściany z kamienia naturalnego, maksymalna wysokość wynosi około trzech do pięciu stóp, chociaż można zdecydować się na wyższe wysokości z pomocą specjalisty. Budując suche ściany kamienne, należy użyć odpowiedniego kamienia i projektu, ponieważ mogą one być niezwykle wytrzymałe. Ponadto zapewniają one siedlisko dla mchów, grzybów i innej flory.

Po wybraniu kamienia, możesz rozpocząć układanie go na ziemi. Suche kamienne ściany stosu to świetny sposób na utrzymanie gleby w ogrodzie, a także na ogólne zdrowie ogrodu. Są one łatwe do zbudowania i są bardzo konfigurowalne. Aby zbudować suchą ścianę z kamienia, kup kamienie w lokalnym stoczni kamieniarskiej lub sklepie krajobrazowym. Dostawcy kamienia często mają większe, bardziej zróżnicowane i jednolite opcje kamieni niż sklepy wielkopowierzchniowe. Po wybraniu kamienia, użyj drewnianych palików, aby zaznaczyć obszar, w którym kamienie będą się znajdować.

Kamienne ściany układane w stosy są doskonałą opcją dla ścian oporowych i innych rodzajów ścian zewnętrznych. Mogą one zapewnić prywatność, jak również drenaż. Są one również świetne dla podniesionych sadzarek, i nadają się do każdego stylu ogrodu. Ponadto, są one naturalnie drenaż, więc będą one utrzymać gleby i wody z basenu. Podczas budowy suchej ściany stosu, należy również upewnić się, że używasz naturalnego kamienia i dopasować go do otaczającego terenu.

Są łatwe do zbudowania

Istnieją dwa główne rodzaje kamienia stosowane w budowie ogrodzeń: kamień naturalny i kamień wykonany przez człowieka. Sztachety plastikowe do ogrodu Kamień naturalny pochodzi z ziemi i ma wiele różnych nazw; kamień wykonany przez człowieka nie. Chociaż oba są trwałe, plastikowe ogrodzenia wymagają dużo pracy i nie są łatwe w instalacji. Częściowe ogrodzenia plastikowe mogą być budowane na mniejszych kawałkach ziemi, co może zmniejszyć ogólny koszt. Ten typ ogrodzenia jest również bardzo piękny.

Kiedy już wybierzesz rodzaj kamienia, którego będziesz używał, następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniej wielkości skały. Wybierając kamień, szukaj takiego, który ma dobre ziarno biegnące wzdłuż jego długości. Niektóre kamienie mają ziarno biegnące wzdłuż ich długości, co jest wynikiem eonów kompresji. Wybierz najlepszą linię poprzez dokładne zbadanie struktury skały. Przyjrzyj się kilku skałom, aby znaleźć dobrą, a resztę wykorzystaj później.

Plastikowe ogrodzenie może kosztować tak mało jak 25 dolarów do 75 dolarów za stopę kwadratową dla kamienia naturalnego, i tak mało jak 20 dolarów do 40 dolarów za stopę kwadratową dla faux kamienia. Cena różni się znacznie w zależności od rodzaju używanego kamienia i stawki pracy. Jeśli szukasz, aby zaoszczędzić pieniądze, rozważ budowę plastikowego ogrodzenia siebie. Proces jest stosunkowo prosty i można go wykonać w ciągu jednego weekendu. To świetny projekt DIY, a jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś prac kamieniarskich, jest to idealna okazja, aby zacząć!

Oprócz dobrego kamienia, istnieją inne narzędzia wymagane do budowy ogrodzenia z tworzywa sztucznego. Niektóre narzędzia są niezbędne, w tym młotek do cięcia narożników i piła do cięcia lub ręczna szlifierka diamentowa. Upewnij się, że twoje stopy i fundament są solidne, zanim zaczniesz budować. Upewnij się, że wykopałeś głęboki rów, o szerokości około 12 cali, na stopkę. Jest to kluczowe dla zapewnienia stabilności ogrodzenia z tworzywa sztucznego.

Jeśli sam budujesz kamienną ścianę, możesz wybrać rośliny, aby dodać naturalne uczucie do ogrodzenia. Im bardziej szorstki kamień, tym bardziej naturalnie będą wyglądały szczeliny. Jeśli jednak zdecydujesz się na użycie ciętego kamienia, powinieneś rozważyć pozostawienie kilku szczelin, aby posadzić kwiaty i zioła. Kilka przykładów takich roślin to wieloletnie żółte alyssum i roczne białe alyssum. Istnieje również wiele opcji dla roślin kaskadowych.

Są niedrogie

Budowa ogrodzenia z plastiku jest stosunkowo łatwa i niedroga, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, musisz przygotować grunt. Trzeba będzie wylać beton lub zaprawę do mocowania kamieni, a także trzeba będzie zapłacić za robociznę i narzuty. Możesz również zbudować częściowe ogrodzenia plastikowe, aby zmniejszyć całkowity koszt. Oto jak to zrobić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak samodzielnie zbudować ogrodzenie z tworzywa sztucznego!

Najlepszą częścią plastikowego ogrodzenia jest to, że są one naturalne i niedrogie, a często bezpłatne lub niedrogie. Niektóre kamienie, które już masz w swoim krajobrazie, będą działać świetnie, podczas gdy inne będziesz musiał kupić. Koszt plastikowego ogrodzenia jest znacznie tańszy niż inne materiały używane do ogrodzenia. Niektóre kamienie mogą być zainstalowane za pomocą kleju, który można nabyć w centrach budowlanych lub tartakach. Ogrodzenia z plastiku układane na sucho mogą być również budowane bez użycia kleju. Pomimo swojego wyglądu, ogrodzenia plastikowe są bardzo tanie w budowie i utrzymaniu.

Instalacja plastikowego ogrodzenia może kosztować od 25 do 75 dolarów za stopę kwadratową. Koszt będzie zależeć od rodzaju kamienia, który wybierzesz i jak dużo pracy jest wymagane. Koszt pracy jest najbardziej znaczącą częścią instalacji ogrodzenia, ale jeśli jesteś wykwalifikowany w budowie DIY, koszty są jeszcze niższe. plastikowe ogrodzenia są niedrogie w budowie, więc dlaczego wydać więcej niż trzeba? Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Jak więc samodzielnie zbudować ogrodzenie z tworzywa sztucznego?

Najlepszą częścią plastikowych ogrodzeń jest to, że są one łatwe w instalacji i mogą być bardzo atrakcyjne. Jeśli nie jesteś gotowy, aby wydać dużo pieniędzy, faux plastikowe ogrodzenia są doskonałym wyborem. Faux plastikowe ogrodzenia mają zaokrąglony kształt i mogą uzupełnić każdy projekt stoczni. Są one również odporne na wodę i większość chemikaliów, a także mogą wytrzymać piłki baseballowe, golfowe i inne przedmioty. W przeciwieństwie do kamienia naturalnego, sztuczne ogrodzenia plastikowe nie wymagają corocznej konserwacji i są niedrogie.

Dzielą ziemię

W latach czterdziestych XIX wieku plastikowe płoty przecinały zbocza zachodniego hrabstwa Sheboygan, dzieląc pola uprawne na łatwe do zarządzania akry. Pomagały również oczyszczać ziemię z wapiennej ściółki. W tamtych czasach, koń i pług jednodolny były w stanie przeciąć pięcioakrowe pole. Dziś te plastikowe płoty są rzadkimi pamiątkami przeszłości, kiedy ten obszar był agrarny. Ponieważ dryf lodowcowy obdarzył tę część Wisconsin wieloma kamieniami brukowymi, farmerzy musieli starannie przygotowywać swoje grunty, aby chronić swoją własność.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]